3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۱:۴۵:۵۴
کد مطلب:  1684527
مدیر سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
تغییر علائم و نمادهای سازمان دانش آموزی در سند تحول تشکیلات پیشتازان

مدیر سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش خراسان‌رضوی از تغییر علائم و نمادهای تشکیلاتی در سند تحول تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان و بازمهندسی اصول و فرآیندهای اجرایی آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، علی محمد یونسی با اعلام این خبر اظهار داشت: بعد از بازمهندسی فرآیند های اجرایی تشکیلات پیشتازان، سند تحول این تشکیلات توسط سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در این سند تمام فرآیندهای اجرایی و علائم و نمادهای سازمانی تغییر کرده است، منش های دوازده گانه جای خود را به فضیلت های چهارده گانه داده است.

یونسی عنوان کرد: این تشکل با شعار پیشتازان گام دوم انقلاب، پیشگامان تمدن نوین اسلامی و با راهبرد همفکری، همدلی و همکاری در راستای تربیت اجتماعی دانش آموزان فعالیت می کند. علاوه بر این سازمان دانش آموزی خراسان رضوی آموزش و معارف رضوی به پیشتازان را در دستور کار خود دارد و با شعار اختصاصی پیشتازان حریم رضوی، طلایه داران ادب و دینداری فعالیت می کند.

وی افزود: پیشتازان برای علامت دادن دست راست خود را بالا می آورند، در حالی که پنج انگشت به هم چسبیده و کف دست رو به جلو است، به طوری که در پیشتازان پسر بازو با ساعد زاویه ۹۰ درجه تشکیل دهد و در بخش دختران زاویه ۴۵ درجه داشته باشد.

مدیر سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نحوه احترام گذاشتن و دست دادن نیز تغییر کرده است، در احترام گذاشتن پیشتازان هنگامی که لباس تشکیلاتی داشته باشند به حالت نظامی به صورت دست باز به گونه ای که پنج انگشت به هم چسبیده باشند، دست راست خود را از مقابل بدن بالا آورده و کنار ابروی راست قرار می دهند و دست دادن نیز با دست راست و مطابق با فرهنگ اسلامی ایرانی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نماد دستمال گردن حدف شده و جای خود را به شال تشکیلاتی داده است، این شال به منظور نمایش هویت تشکیلاتی اعضا، مربیان و مدرسان پیشتاز با علائم و تصاویر تشکیلاتی استفاده خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :