9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۱:۱۸:۱۸
کد مطلب:  1684483
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
نشست کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان برگزار شد

با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، دومین نشست کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان در سال جاری برگزار شد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست صبح امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش ، معاونین سواد آموزی، آموزش ابتدایی  و پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع استان و دیگر اعضا با دستور کار بررسی کلاس گذاری انجام شده و اخذ راهکار های متناسب با شرایط کنونی جامعه و چگونگی استفاده و پالایش اسمی بی سوادان پایگاه اطلاعات سامانه جهت ثبت نام در سال جاری برگزار شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست با تبریک موفقیت های اخیر حوزه سواد آموزی، از اهتمام مسئولین و دست اندرکاران امر و هم چنین همراهی اعضای کارگروه استان و شهرستان در راستای پیگیری اقدامات و کسب موفقیت تشکر کرد و گفت: به گونه ای برنامه ریزی شود که وضعیت مطلوب تداوم داشته باشد.

وی نظارت بر عملکرد آموزش دهندگان و آموزش گیرندگان را اقدامی موثر دانست و با تاکید بر ضرورت تداوم اینگونه ارزیابی و نظارت در طول سال، اظهار داشت: رصد و کنترل فعالیت ها از طریق آموزش گیرندگان، بهترین روش نظارت است که باید به صورت جدی پیگیری شود .

قربانی هم چنین به خروج تعدادی از نیروهای در اختیار سواد آموزی و قبولی آنان در آزمونهای تعیین تکلیف نیز اشاره کرد و گفت: به منظور پوشش حجم ابلاغی سال جاری ، ضروری است راهکار لازم برای تامین آموزش دهندگان پیش بینی شود تا کلاس گذاری انجام و آموزش ها تداوم داشته باشد .

مدیر کل آموزش  پرورش کردستان هم چنین بر تجهیز مراکز یادگیری محلی از طریق شهرستان ها و مناطق تاکید و گفت: معاونت سواد آموزی کف حداقلی تجهیزات مورد نیاز را استخراج و بر اساس آن اقدام لازم صورت گیرد .

در ابتدای این نشست رمضان یوسفی معاون سواد آموزی استان نیز از کسب رتبه اول کشوری گروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان خبر داد و در ادامه گزارشی از وضعیت پوشش دوره های سواد آموزی و کلاس گذاری سال 1400 توسط شهرستانها و مناطق ارائه کرد .

وی با بیان اینکه کلاس گذاری سواد آموزی بر اساس حجم ابلاغی در شهرستانها و مناطق به شیوه های مختلف در حال پیگیری است، بر بهره گیری از ظرفیت شورای پشتیبانی سواد آموزی در سطح استان و شهرستان  به منظور استفاده از مشارکت و همراهی اعضا و دستگاه ها تاکید کرد .

وی از پالایش اسمی بی سوادان پایگاه اطلاعات سامانه جهت ثبت نام در سال جاری خبر داد و با بیان اینکه در سطح کشور 641 هزار نفر وجود دارد که سهم کردستان 21 هزار نفر است، گفت: با همکاری اداره کل ثبت احوال ، کد ملی افراد مذکور به تفکیک احصاء و به شهرستانها و مناطق ابلاغ شده است تا افراد شناسایی و برای آموزش جذب شوند که همکاری ثبت احوال شایسته تقدیر است .

وی افزود : در شناسایی این افراد دو حالت وجود دارد، در صورتی که فرد با سواد شناسایی شود، مدرک تحصیلی اخذ و در صورت عدم مدرک تحصیلی ، نام فرد از لیست باسوادان خارج و جزو بی سوادان محسوب خواهد شد .

هم چنین در این نشست رئیس اداره سنجش سواد آموزی استان گزارشی از پیگیری مصوبات جلسه قبل و نتایج حاصله را ارائه و گفت: در اجرای نظارت غیر حضوری بر کلاس های سواد آموزی، بیش از 25 درصد کلاس ها به صورت غیر حضوری مورد رصد و کنترل قرار گرفته است .

به اشتراک بگذارید :