10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۰۹:۱۳:۴۶
کد مطلب:  1684199
معاون آموزش متوسطه آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری در گردهمایی معاونین آموزشی نواحی،مناطق و شهرستان‌های استان؛
مدیران مدارس مجریان اصلی افزایش کیفیت آموزشی هستند

در آستانه بازگشایی مدارس گردهمایی معاونین آموزشی آموزش‌و‌پرورش مناطق، نواحی و شهرستان‌های استان با حضور مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، معاون آموزش متوسطه آموزش‌و‌پرورش استان ضمن قدردانی از زحمات تیم آموزشی استان در سال تحصیلی گذشته گفت: هرچند درباره آموزش مجازی تجربه های ارزشمندی کسب کردیم اما با توجه به جدید بودن این زیست بوم و عدم شناخت و تجربه کافی در این مورد، لازم است فعالیت‌های معاونین آموزشی با اهمیت و دقت بیشتری انجام شود.

سیدفیروز عسگری ضمن تاکید بر هوشیاری معاونین آموزشی در شرایط فعلی و تفکر و تحلیل پیش از هر حرکت و اقدامی افزود: ارزیابی و ارائه بازخورد به موقع و تحلیل درست، در استفاده از داده ها برای برنامه ریزی ها و تصمیمات پیش رو نقش به سزایی دارد.

عسگری یکی از مشکلات اساسی آموزش را شکاف و فاصله بین برنامه‌های پیش بینی شده و برنامه‌های اجرا شده دانست و یکی از راهکارهای برون رفت از این مسئله را برنامه ریزی توسط مجریان و متولیان آموزش در همراه نمودن کادر آموزشی، اجرایی، وگروه های آموزشی با یکدیگر دانست.

وی در ادامه به نقش مدیران مدارس به عنوان مجریان افزایش کیفیت آموزشی در شرایط فعلی اشاره کرد و برتشکیل جلسات توجیهی برای مدیران مدارس در مناطق با حضور مسئولین استانی  تاکید نمود.

وی هم‌چنین به برنامه‌ریزی ویژه توسط معاونین آموزشی برای دانش‌آموزان پایه های ششم، نهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: لازم است معاونین آموزشی با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد و حساسیت‌ها و شرایط خاصی که در پایه‌های تحصیلی عنوان شده وجود دارد، برنامه‌ی منسجمی برای دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده در هر یک از این پایه‌های تحصیلی در دستور کار قرار دهند.

معاون آموزش متوسطه استان با اشاره به ابلاغ آیین نامه جدید اجرایی مدارس، بر اهمیت مطالعه و تسلط کلیه همکاران آموزشی از جمله معاونان آموزشی و مدیر و معاونین مدارس بر آن پرداخت.

وی در پایان، گروه‌های آموزشی را به عنوان همیاران آموزشی برشمرد و معیارهای انتخاب اعضای گروه آموزشی را توانمندی نیروهای انسانی و برخورداری ازجایگاه علمی و مقبولیت بین همکاران دانستند و تاکید کردند که معاونان در انتخاب اعضای گروه آموزشی مناطق خود به این شاخص‌ها توجه نمایند، همچنین به جایگاه ویژه‌ی پژوهش سراها و نقش آنها در پیشبرد اهداف آموزشی نیز اشاره نمود.

به اشتراک بگذارید :