16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ ۱۵:۰۶:۰۲
کد مطلب:  qSxI1BFX
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
مسابقات کشوری شنای دانش آموزان در بخش پسران به مدت 5 روز از دیروز کار خود را در استخر مروارید شهر اصفهان آغاز کرد.

در این دوره از مسابقات که تعداد زیادی از دانش آموزان پسر در رده های سنی زیر 10 سال و بالای 10 سال شرکت کرده اند به رقابت با یکدیگر می پردارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از معاونت تربیت بدنی و سلامت: در این دوره از مسابقات 5 نفر از دانش آموزان زیر رده سنی 10 سال و 5 نفر نیز از منتخبین بالای سنین 10 سال هستند.

وی اظهار کرد: همه ساله دانش آموزان منتخب استان اصفهان در مسابقات کشوری شنا شرکت کرده اند و خوشبختانه جزو استان های فعال در این رشته ورزشی محسوب می شوند.

رئیسی، سطح برگزاری مسابقات را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه امسال استخرها دارای استانداردهای جهانی مطلوبی هستند و همچنین محل اسکان دانش آموزان بسیار مطلوب تر از سال گذشته است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به اینکه در طول سال های اخیر توجه ویژه ای از سوی مسئولان به این رشته ورزشی شده است، رکورد دانش آموزان به سطح آسیایی نزدیک تر شده است که در صورت ادامه پیدا کردن این روند، می توانیم قهرمانان زیادی را به المپیک معرفی کنیم.

در این رابطه نیز مربی تیم ورزشی شنای دانش آموزان سنین زیر 10 سال از استان مازندران وارد گفتگو با ما شد و گفت: این دوره از مسابقات از نظر کیفی و کمی در سطوح مطلوبی برگزار شده است.

رفیعی اظهار کرد: در این دوره از مسابقات، از استان مازندران در سه رده سنی شرکت کرده اند که 20 نفر از ورزشکاران به این مرحله راه پیدا کرده اند.

وی اعلام کرد: مدیران اداره آموزش و پرورش استان های مختلف باید تعاملی با استخرداران خصوصی داشته باشند تا بلکه تیم های ورزشی دانش آموزی نیز بتوانند از امکانات آنها استفاده کنند این در حالی است که متاسفانه به دلیل عدم برخورداری از این امکانات، اولیای دانش آموزان مجبور به پرداخت هزینه های هنگفتی برای فرزندان خود جهت آموزش رشته شنا به صورت خصوصی می شوند.

با اینکه دقایقی طولانی از حضور ما در استخر مروارید می گذشت، اما باز هیاهوی دانش آموزان گوش ها را نوازش می کرد. در گوشه ای از سالن علیرضا، 11 ساله دانش آموز منتخب از استان بوشهر در حالی که با همکلاسی های خود بر روی سکویی نشسته بودند، وارد گفتگو با ما شد و گفت: امسال اولین سالی است که در این دوره از مسابقات شرکت می کنم و خیلی هم خوشحالم چون می توانم با هم سن و سال های خودم رقابت کنم.

او با نگاهی معنادار به دوستان خود گفت: پدر و مادرم برای ما خیلی تلاش کردند تا به اینجا برسیم و به همین خاطر به آنها قول داده ام که در این دوره رتبه بیاورم.

حسین، همشهری و همکلاسی علیرضا با شنیدن اظهارات دوستش لب به سخن گشود و گفت: من هم به خانواده ام قول داده ام اما مطمئن نیستم که موفق شوم چون به قول مربی ، سطح این دوره از مسابقات بالاتر و سخت تر است اما من تلاش خودم را می کنم.

با فاصله گرفتن از این دو نوجوان، در گوشه ای از سالن استخر گفتگوی دو کودک با مربی ما را به سمت خودشان جذب کردند. با نزدیک شدن به آنها، محمد، نوجوان 13 ساله از کرمانشاه که برای دومین بار در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود، وارد گفتگو با ما شد و گفت: من از 9 سالگی وارد رشته شنا شدم و علاقه زیادی هم به این رشته دارم و الان به عنوان منتخب استان کرمانشاه در این مسابقات شرکت کرده ام اما به آوردن رتبه امیدی ندارم .

صحبت های محمد صحه بر گفته های همشهری اش گذاشت وقتی که امیر با تایید سرش در مقابل اظهارات محمد چنین گفـت: من هم امید زیادی برای کسب رتبه ندارم اما توکل ما به خداست و مطمئن هستم که همانطور که در استان خودمان منتخب شدیم، می توانیم تلاش کنیم که در سطح کشور هم به عنوان منتخب شناخته شویم.

به اشتراک بگذارید :