9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۰۸:۴۳:۴۳
کد مطلب:  1684107
در نشست کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان استان کردستان عنوان شد :
سود آوری صندوق ذخیره در سال مالی منتهی به شهریور ۹۹ نوید بخش و رضایت فرهنگیان را در پی داشته است

در نشست کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان استان کردستان گزارشی از سود سال مالی منتهی به شهریور 99ارائه و اعلام شد عملکرد مطلوب و سود آوری صندوق ، نوید بخش و رضایت اعضای صندوق را فراهم کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان در این نشست که با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان و اعضای کارگروه برگزار شد، گزارشی از واریز سود سال مالی مهر ۹۸ لغایت شهریور ۹۹ ارایه شد و راهکار های عملی جهت نگهداشت و جذب شاغلین غیر عضو و افزایش حق عضویت اعضا و برنامه ریزی جهت جذب نیروهای جدید الاستخدام و ماده ۲۸ و نیروهای قراردادی مورد بررسی قرار گرفت .

نظام مرادی معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع استان در این نشست، بر اطلاع اقدامات موسسه به خصوص واریز سود سال مالی و سهم دولت به اعضا تاکید کرد .

وی گزارشی از نیروهای جدید الورود به آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید ارایه کرد و اظهار داشت: ضرورت دارد اطلاع رسانی لازم به افراد مذکور برای عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گیرد.

وی با اشاره به عضویت ۱۷ هزار نفری فرهنگیان استان در صندوق ذخیره و پیگیری حدود انتظارت اعضا از کارگروه استانی و مطالبه گری از موسسه تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد سرمایه گذاری صندوق در استان با توجه به ظرفیت های موجود به عنوان یک مطالبه پیگیری و با مسئولین صندوق طرح موضوع شود.

حسین علی محمدی نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کردستان نیز گزارشی از سود سال مالی مهر ۹۸ لغایت شهریور ۹۹ صندوق ذخیره فرهنگیان ارائه کرد و گفت : علیرغم مشکلات اقتصادی موجود در کشور، صندوق ذخیره در این مدت تحقق سود نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دوره منتهی به شهریور ۹۹ را تجربه کرد .

وی افزود : در سالی که زیر سایه کرونا برای بیشتر بنگاه های اقتصادی شرایط نامساعدی و رکود رقم خورد، سود صندوق خبر مسرت بخشی برای فرهنگیان عضو بود و نگرش مثبت و امیدوار کننده ای برای آنان و آینده صندوق فراهم آورد .

علی محمدی هم چنین گفت : در این مدت وقتی بازنشستگان سال ۹۹ از رقم سود دریافتی آگاهی یافتند و یا شاغلان از صورت وضعیت خود مطلع شدند شاهد رضایت مندی آنان بودیم .

وی ادامه داد: اقدامات و زحمات دست اندرکاران و مدیران صندوق که منجر به تحقق این سود قابل توجه شد بر اعتبار نمایندگان استانی صندوق افزود و انگیزه ها را در درستی مسیر و تشویق فرهنگیان برای عضویت و افزایش سهم الشرکه را دو چندان کرد .

علی محمدی ضمن تشکر از تلاش های همکاران استان که از هیچ کوششی برای ایجاد کنشگری مفید با تک تک فرهنگیان به عنوان سرمایه های واقعی صندوق فرو گذار نبوده اند، تصریح کرد: تحقق سود آوری بسیار مطلوب این دوره مالی را به هیات امنا، هیات مدیره حرفه ای و مدیر عامل توانمند موسسه و معاونین و تمامی دست اندرکاران تبریک عرض می نمایم .

وی افزود : سود آوری های بالای ۵۰ درصد برای اعضا در سال مالی منتهی به شهریور ماه ۹۹ ستودنی است .

نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کردستان با بیان اینکه وضعیت حدود ۲۰ نفر از اعضا را در سامانه بررسی کردم ، اعضایی که بالای ۲۰ سال سابقه عضویت و با حق عضویت ۵ درصد حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان نسبت به صورتحساب سال ۹۸ افزایش دارد که رقم قابل توجهی است، اظهار داشت: ان شاء الله تداوم این وضعیت، موجبات افزایش اعتماد فرهنگیان و توفیقات صندوق شود .

علی محمدی در ادامه هم چنین به مطالبات اعضا و سهم دولت نیز  اشاره کرد و گفت: لحاظ شدن وجوه دوره 26 از مهر 98 لغایت به شهریور سال ۹۹ و مطالبات اعضاء از دولت به میزان ۴۱۳.۸ میلیارد تومان است در ستون گردش حساب شهریور ۹۸ لغایت شهریور ۹۹ لحاظ شده است و در واقع کل مبالغ لحاظ شده این دوره برای اعضای صندوق برابر ۳۸۵۳.۸ میلیارد تومان می باشد که مطابق با ماده ۸۵ قانون برنامه ششم توسعه ،بدهی دولت به اعضا از سال ۹۶ تا ۹۷ ، شهریور ۹۷ پایاپا گردیده و مطالبه اعضا تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۹ معادل ۱۶۴۰ میلیارد تومان است که مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان از طریق ردیف و جدول ۱۸ قانون بودجه سال جاری و مابقی آن در صورت تصویب آیین نامه توسط دولت محترم قابل تهاتر است که امیدواریم خبر های خوبی در دوره های آتی بر اساس ریل گذاری انجام شده تحقق یابد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : از سود ۳۴۴۰ میلیارد تومانی، مبلغ ۳۱۱۰ میلیارد به حساب اعضای شاغل منظور شد و ۳۳۰ میلیارد تومان مابقی به حساب فرهنگیان عضو صندوق ذخیره که از مهر ماه ۹۸ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ بازنشسته شده و یا تسویه کرده اند تا پایان شهریور واریز خواهد شد و نرخ بازدهی سهم الشرکه اعضا در سال مالی ۱۳۹۹ بیش از ۵۴ درصد است .

نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان در بخش پایانی سخنان خود گزارشی از سود آوری در سال های اخیر ارائه کرد و گفت : سود آوری صندوق از ۲۵۰ میلیارد تومانی سال ۹۵ به ۲۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ و ۶۲۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ و از آن پس شاهد سود آوری ۱۱۰۰ میلیارد تومانی موسسه در سال ۹۸ و در نهایت سود ۳۴۴۰ میلیارد تومانی در سال ۹۹ هستیم . و این روند فزاینده سود آوری با سرمایه گذاری های انجام شده در سال های آتی نیز ادامه خواهد داشت .

وی در پایان از فرهنگیان عضو صندوق ذخیره خواست با مراجعه به وب سایت صندوق ذخیره به نشانی https://mb.szf.ir/  و در قسمت صورت وضعیت اعضاء، سود سال مالی ۹۹ را که به حساب آنها منظور شده است را مشاهده کنند .

گفتنی در این پیرامون دستور کار جلسه بحث و تبادل و مقرر شد مصوبات ابلاغی کارگروه استانی در خصوص افزایش سهم الشرکه مجددا پیگیری و به منظور بهره مندی اعضا از سود سالانه و واریزی سهم دولت اطلاع رسانی شود و از اعضای صندوق دعوت شود که در فرصت باقی مانده ، ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ از طریق نشانی اعلام شده است نسبت به وارد کردن کد بورسی خود به نشانی https://mb.szf.ir/ اقدام نمایند .

به اشتراک بگذارید :