16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ ۱۴:۳۷:۱۸
کد مطلب:  mU8K4eDT
عباس نوریان ، رئیس اداره آموزش و پرورش جرقویه علیا :
تخصص گرايي و آينده نگر در مديريت آموزش و پرورش افزايش يافته است

رئیس اداره آموزش و پرورش جرقویه علیا گفت : تخصص گرايي در قسمت هاي مديريتي آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد افزايش يافته است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش عباس نوریان درحاشيه سي و سومين اجلاس  روساي آموزش و پرورش کشور كه در سالن اجلاس در حال  برگزاري است ، گفت: كمبود نيروي بومي در برخي دروس دوره ، حذف پست راننده، ازمهم ترين چالش هاي شهرستان جرقومه عليا است .

 وي در خصوص  بر گزاري اجلاس سراسري مديران آموزش و پرورش افزود : برگزاري اين اجلاس باعث ايجاد و حدت رويه در امور اجرائي و همگام شدن كليه ادارات در مناطق،نواحي و شهرستان ها با سياست كلان آموزش وپرورش مي گردد و اين امر مي تواند در توسعه كمي و كيفي آموزش و پرورش بسيار موثر باشد.در کارگروه های تخصصی دیدگاه روسا بصورت مستقیم  مطرح و در برنامه ریزی ها مد نظر قرار می گیرد و به امر توسعه مدیریت و بسط عدالت آموزشی و پرورشی کمک می نماید.با توجه به وجود اقوام مختلف و خصوصاً اقلیتهای دینی در سطح کشور  به رضایت آنان کمک می کند.

نوريان در باره  عملكرد آموزش و پرورش دولت تدبير و اميد تصريح كرد : فكر مي كنم با نگاه وصیع تر و آينده نگرانه با آموزش وپرورش بر خورد مي شود و در مديريت قسمتهاي مختلف تخصص گرايي بيشتر مد نظر قرار گرفته است. روحيه شادابي در مدارس و ادارات بيشتر شده است و سياست زدگي و بحث هاي بي مورد و وقت گير بين همكاران كاهش يافته است.

رئيس اداره آموزش و پرورش جرقومه عليا گفت : تاسيس هنرستان مستقل به منظور توسعه  رشته هاي فني و كار و دانش ، راه اندازي پژوهش سرا با هدف ارتقاء سطح علمي دانش آموزان ،  جذب صد در صدي نوآموزان پيش دبستاني،دانش آموزان دوره ابتدايي و نيز انسداد مبادی بيسوادي از مهم ترين اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش در  دولت تدبير و اميد است .

به اشتراک بگذارید :