8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۰۸:۳۳:۳۸
کد مطلب:  1684075
سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار می کند:
نخستین «همایش ملی تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب اسلامی»

نخستین «همایش ملی تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب اسلامی»، بهمن ماه 1400 با تأکید بر تربیت انقلابی در منظومه‌ فکری حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) برگزار می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، «همایش ملی تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب اسلامی»، با اهداف اندیشه‌ورزی، ایده‌پردازی، نظریه‌پردازی و تولید ادبیات علمی در زمینه‌ تعلیم و تربیت انقلابی با رویکرد منظومه‌ فکری امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت‌ آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی)؛ فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی و تبیین معارف انقلاب اسلامی با محوریت حوزه تعلیم و تربیت، تمهید کاربست عملی اندیشه‌های تربیتی امام خمینی(ره) و رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در نظام فرهنگی آموزشی و تربیتی کشور، پاسخگویی نظام‌مند و روشمند به مسائل و چالش‌های حوزه تعلیم و تربیت کشور، زمینه‌سازی برای گفتگوی مؤثر علمی، حمایت فکری و علمی از نخبگان و فرهیختگان فعال در حوزه تعلیم و تربیت انقلابی و ارتقاء و اصلاح ساختار و نظام آموزشی تربیتی مبتنی بر گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و زمینه‌سازی تحقق تحول بنیادین در آموزش و پرورش، در خرداد ماه 1400برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، رویکردهای این همایش، شامل ترسیم و تدوین منطق پشتیبان، امتداد و الزامات دیدگاه‌ها و اقدامات کلان حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در زمینه تعلیم و تربیت، استخراج نواندیشی‌ها و تقریر نظریه از دیدگاه‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در زمینه تعلیم و تربیت، طراحی و تدوین الگو و مدل‌های شناختی و رفتاری در حوزه‌ تعلیم و تربیت با توجه به دیدگاه‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و گستره پژوهش‌ها با اولویت مطالعات تطبیقی و مقایسه‌ای، مطالعات میان رشته‌ای و فرا تحلیلی، مطالعات آینده‌پژوهی، آینده‌نگاری و آینده‌اندیشی است.

 این همایش در پنج محور و موضوع «مبانی نظری تعلیم و تربیت انقلابی»، نتمدن نوین اسلامی و تعلیم و تربیت انقلابی»، «ساحت‌های تعلیم و تربیت انقلابی»، «راهبردها و رهیافت‌های تعلیم و تربیت انقلابی» و «عوامل و نهادهای تعلیم و تربیت انقلابی» برگزار خواهد شد.

همچنین، از جمله برنامه‌های این همایش می‌توان به حمایت از طرح‌های پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌ها و رسائل حوزوی و دانشگاهی، برگزاری نشست و کرسی‌های علمی، برگزاری کارگاه‌های علمی، انتشار مقالات، انجام مصاحبه‌های تخصصی و برگزاری نمایشگاه محصولات اشاره کرد.

در این گزارش آمده است؛ تاریخ ارسال چکیده مقالات 30 آبان 1400 و تاریخ ارسال اصل مقالات 30 دی ماه 1400 و زمان برگزاری این همایش بهمن ماه 1400 می‌باشد.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه‌ معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان، مدیریت پشتیبانی و تولید علم بومی و پست الکترونیکtat@cfu.ac.ir ارسال کنند. نشانی وب سایت همایشwww.tat.cfu.ac.ir می‌باشد.

به اشتراک بگذارید :