13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۰۷:۴۶:۱۴
کد مطلب:  1683953
مدیر دبستان نشاط شهر تیران :
یک مدیر توانمند تعامل خوبی با همکاران ، دانش آموزان و اولیای آنها دارد

مهری حججی :بزرگترین سرمایه ما دانش آموزان هستند که سرشار از احساسات هستند که ما می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب و ایجاد ارتباط سازنده با آنها شخصیت آنها را بسازیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون، مهری حججی مدیر دبستان نشاط شهر تیران در گفتگو با خبر نگار روابط عمومی به معرفی دبستان خود پرداخت و به سوالات وی اینگونه پاسخ داد :

خودتان را معرفی  و ازسوابق کاریتان  بگویید :

 با سلام و احترام مهری حججی هستم ۱۸ سال سابقه کاری دارم و در واقع ۱۸ سال زندگی کردم چرا که سالهای کاری ام سرشار از تکاپو وتلاش برای مفید بودن و کسب تجربه بوده و درسهای زیادی به من آموخته است.

دبستان نشاط را معرفی کنید :

دبستان نشاط مدرسه دوره دوم ابتدایی است که در سال گذشته دارای دو کلاس چهارم دو پایه پنجم و دو پایه ششم با ۱۸۹ دانش آموز بوده از نظر کادر آموزشی و اجرایی می توانم ادعا کنم از بهترین های منطقه در دبستان نشاط مشغول به کار بودند و نتایج مثبت عملکردها و اعلام رضایت اولیا و دانش آموزان چه در حوزه آموزشی چه پرورشی و تربیت بدنی همه مهر تایید بر این ادعا است.

 به نظر شما یک مدیر توانمند چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

یکی از دلایل انتخاب پست مدیریت شاید ضعف هایی بود که گاهی در حوزه کاری خودم می‌دیدم و دوست داشتم اصلاح بشود.به نظر می رسد مدیر خوب و توانمند مدیر ی است که در مرحله اول بتواند تعامل وارتباط درستی با همکاران ، دانش آموزان و اولیای آنها داشته باشد و قبل از مدیر خوب بودن یک انسان خوب باشد و درک درستی از آموزش و تدریس و تعلیم و تربیت داشته باشد .

نقاط قوت و ضعف دوره تحصیلی که شما مدیر آن هستید چه می تواند باشد ؟

  با توجه به اینکه ما در دوره دوم ابتدایی مشغول به فعالیت هستیم بزرگترین سرمایه ما دانش آموزان هستند که سرشار از احساسات هستند که ما می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب و ایجاد ارتباط سازنده با آنها شخصیت آنها را بسازیم که این یک نقطه قوت برای کار ماست. از نقاط ضعف مقطع تحصیلی ما متاسفانه تعدد طرح‌ها در مقطع ابتدایی می باشد که اکثر موازی کاری است و این مسئله باعث خستگی همکاران و دور شدن از اهداف شده و نکته دیگر اینکه به جای آموزش مهارت ها به عنوان یک نیاز در دوره ابتدایی ما دانش‌‌آموزان را بمباران اطلاعاتی می‌کنیم و به جای توجه به استعدادها و جهت دهی به آنها دنبال ایجاد رقابت ناسالم هستیم که منجر به سرکوبی استعدادها می گردد.

از خاطرات دوران کاری برایمان بگویید :

 خاطرات تلخ و شیرین دوران کاری بسیار است اما از شیرین‌ترین خاطرات دوران کاری‌ام تابستان سال اول کارم در نهضت بود با توجه به اینکه مدیر در یکی از روستاهای محروم منطقه مهردشت بودم در تابستان اقدام به برگزاری کلاس‌های قرآن تابستان نمودم و تعداد زیادی از دانش‌آموزان روستا را جذب کلاس‌ها کرده و برای ترغیب قرآن آموزان مسابقات ورزشی برگزار می کردم و همیشه خودم جزء یکی از بازیکنان بودم که این مسئله بازدهی کلاس‌ها را فوق العاده زیاد نموده بود و لحظات شیرینی را برای بچه هاو من رقم زدکه هنوز با تعدادی از آن بچه ها در ارتباط هستییم.

شما از همکاران ، دانش آموزان و کادر مدیریت آموزش و پروش شهرستان چه انتظاری دارید :

 توقع من از همکاران و اولیا دانش آموزان مدرسه قانونمندی و داشتن حس زیبای (ما یک خانواده هستیم )است.  وقتی حس من بودن تبدیل به ما بشود و ما خود را اعضای یک خانواده بدانیم قطعاً تمام تلاش‌ها در جهت پیشرفت خانواده خواهد بودو اهداف دست یافتنی تر می شود. . ضمن تشکر از مدیر معاونین و کادر پرتلاش و گرامی آموزش و پرورش شهرستان تیران توقعی که از این عزیزان هست توجه به اصل شایسته‌سالاری است . همکاران فعال مورد تقدیر قرار بگیرند تا انگیزه جهت تلاش بیشتر بقیه همکاران فراهم گردد .و در ضمن از تعدد طرح‌ها در دوره ابتدایی کاسته شود یا حداقل طرح‌ها متناسب بین همه مدارس تقسیم گردد..

صحبت پایانی شما :

صحبت پایانی این که به رغم تمام مشکلات موجود در آموزش و پرورش و همچنین مشکلات معیشتی معلمان، بدانیم و باور داشته باشیم که هیچ کدام از دانش آموزان کلاس و مدرسه ما نقشی در این مشکلات ندارند وعاشقانه و خالصانه کار کنیم . انشالله بتوانیم برای رضای خداوند و با نهایت وجدان کاری به  آینده سازان این مملکت خدمت کنیم و کشور خود را بسازیم .


 

به اشتراک بگذارید :