14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۲۲:۲۰:۳۲
کد مطلب:  1683775
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در برنامه تلویزیونی "مازرونی شو":
آموزش در آغاز ماه مهر به‌صورت مجازی است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در برنامه زنده تلویزیونی «مازرونی‌شو» از آموزش مجازی در آغاز ماه مهر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی‌پور» در برنامه زنده "مازرونی شو" در شبکه تبرستان به موضوع بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: قطعاً در  ماه مهر آموزش به صورت مجازی خواهد بود اما چهار برنامه در این خصوص در نظر گرفتیم از جمله ارسال بسته‌های آموزشی و مدرسه تلویزیونی که به موازات آموزش مجازی اجرایی و عملیاتی خواهد شد. 

وی همچنین توضیح داد: منظور من از آموزش مجازی، آموزش در بستر نرم‌افزار دانش‌آموزی شاد است و این امر نیز مستلزم تحقق عدالت دیجیتال است و ما در این مسیر ۳۳ هزار تبلت و گوشی هوشمند را با بهره گرفتن از ظرفیت خیّران، انجمن اولیا و مربیان و همراهی بانک‌ها موفق شدیم بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع کنیم و به خاطر همین دستاورد، موفق شدیم رتبه نخست را در این کار کسب کنیم. 

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در خصوص زیرساخت‌های لازم آموزش آنلاین نیز گفت: در این بخش طی هماهنگی که بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات صورت گرفت، شبکه دانش‌آموزی شاد رایگان بود ضمن اینکه هم برای معلمان و هم دانش‌آموزان بسته اینترنت رایگان اهدا خواهد شد.

علیرضا سعدی‌پور همچنین درخصوص کلاس اولی ها نیز گفت: بنا بر این است که دانش‌آموزان پایه اول و دوم به صورت‌ حضوری به کلاس بیایند اما تقدم سلامت دانش‌آموزان و معلمان و توجیه خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه دو اصلی است که ما در اجرای آموزش حضوری عزیزان پایه اول و دوم بر آن تاکید داریم.

وی در خصوص واکسیناسیون معلمان و کادر اداری نیز گفت: در دوز اول بیش از ۹۰ درصد از این عزیزان واکسینه شدند و تا چند روز آتی مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان هم تکمیل خواهد شد ضمن اینکه از مهرماه برنامه داریم با دستورالعمل وزارت بهداشت، واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نیز انجام شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران همچنین گفت: پویش همکلاسی مهربان برای تامین گوشی هوشمند امسال نیز ادامه دارد و امیدواریم در همین روزهای نخست سال تحصیلی نیاز همه دانش‌آموزان مرتفع گردد.

علیرضا سعدی‌پور درخصوص برنامه‌های آموزش و پرورش مازندران نیز گفت: دل ما، دل معلمان و حتی دل دانش‌آموزان برای حیاط مدرسه تنگ شد اما چه توام کرد که به خاطر کرونا، باید مراقب سلامت همکاران و فرزندان عزیز باشیم ضمن اینکه آموزش حضوری، مجازی یا تلفیقی خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :