13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۲۱:۱۵:۵۰
کد مطلب:  1683717
‍ معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش عنوان کرد:
پیش‌بینی ۳ سناریو برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده

نشست فصلی مدیران مدارس ابتدایی شهرستان بهشهر با حضور علی سهرابی معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش و علی‌بیکی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی سهرابی» در این نشست با بیان این که همه احتمالات برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده است، اشاره کرد: احتمال نخست برگزاری مدارس و آموزش‌ها به‌صورت حضوری و با شرایط عادی است و تلاش اصلی بر اجرای همین حالت است. البته این حالت دارای شرایط و الزاماتی نظیر واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان است. 

وی افزود: احتمال دوم این است که سناریوی ترکیبی را اجرایی کنیم به این معنا که رویکردهای حضوری را با رویکردهای مجازی ترکیب کنیم.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: سناریوی سوم برگزاری غیرحضوری مدارس به‌صورت کامل است که البته احتمال آن هم وجود دارد.

سهرابی با اشاره به نقش پذیری و الگوبرداری ویژه دانش‌آموزان و نقش آن در فرآیند آموزش افزود: کرونا باعث شده ظرفیت‌های تعلیم و تربیت حضوری از سبد تدریس معلمان پرتلاش ما خارج شود.

استفاده از تجربیات فرهنگیان فرهیخته و توجه به اندوخته های معلمان پیشکسوت نکته آخری بود که این مقام مسئول بر آن تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :