13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۷:۱۴:۱۴
کد مطلب:  1683597
معاون آموزش ابتدایی آذربایجان شرقی:
آموختن مهارت های کاربردی در دبستان و با حضور در مدرسه اتفاق می افتد

معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: دوره پیش دبستانی و دبستان دوره شخصیت سازی و شخصیت پردازی دانش آموز است و کارکرد مدرسه و حضور در مدرسه صرفاً آموختن مهارت های کاربردی در چنین دوره آموزشی اتفاق می افتد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ کامیار قهرمانی فرد در جلسه معاونین آموزش ابتدایی و منتخب مدیران مدارس ابتدایی نواحی تبریز با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر گفت: امروز دستگاه تعلیم و تربیت در دوره پرترافیک و پیک کاری قرار دارد و اولیاء با آگاهی و توانمندسازی در تشویق و ایجاد نشاط برای شروع مهر ماه دانش آموزان نقش اصلی را دارند.

معاون آموزش ابتدایی استان ادامه داد: دغدغه سلامت دانش آموزان علاوه بر خانواده ها یکی از خطوط قرمز آموزش و پرورش است و در این خصوص پیشنهاد آموزش و پرورش استان حضور دانش آموزان در مدارس زیر 30 نفر و پیگیری آموزش حضوری است اما این موضوع نیازمند مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است.

قهرمانی فرد همچنین یادآور شد: واکسیناسیون فرهنگیان صورت گرفته و آغاز برنامه حضوری برای دوره پیش دبستانی و ابتدایی ترکیبی – تلفیقی از آبان ماه خواهد شد.

وی بیان کرد: پروتکل های بهداشتی با همکاری وزارت بهداشت، دفتر بهداشت مدارس و دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در تمام مدارس اجرا می شود.

معاون آموزش ابتدایی استان تصریح کرد: دوره پیش دبستانی و دبستان دوره شخصیت سازی و شخصیت پردازی دانش آموز است و کارکرد مدرسه و حضور در مدرسه صرفاً آموختن مهارته ای کاربردی در چنین دوره آموزشی اتفاق می افتد.

 وی در پایان گفت: به لحاظ قانونی هیچ ممنوعیتی برای حضور یا عدم حضور در کلاسهای پیش دبستانی وجود ندارد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :