27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ ۱۴:۰۲:۵۳
کد مطلب:  7umv9WqN
وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه اجلاس روسای آموزش و پرورش:
برای هرنوع تحولی درآموزش و پرورش باید تحول در زیر ساخت ها انجام شود

وزیر آموزش و پرورش گفت : ما نظام جدید آموزشی را خوب شروع نکردیم و برای هرنوع تحولی درآموزش و پرورش باید تحول در زیر ساخت ها انجام شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  علی اصغرفانی، پیش از ظهر امروز، در اولین روز از سی و سومین  اجلاس روسای آموزش و پرورش که در سالن اجلاس سران درحال برگزاری است با اشاره به این که نقش روسای منطقه درآموزش و پرورش نسبت به دیگر مدیران موثرتر است گفت : در دولت یازدهم زمانی که آموزش و پرورش تحویل گرفتیم با مشکلات متعددی مواجه بودیم تغییر ساختار و افزودن پایه ششم  مشکلات فراوانی را ایجاد کرده بود.

وی در ادامه تصریح کرد : همه ما به عنوان آموزش و پرورشی ها می دانیم که برای ایجاد تحول درنظام آموزشی اجزای متعددی ازجمله محتوا ، برنامه ، فضاو تجهیزات ، روش های آموزشی و منابع مالی وازهمه مهمتر نیروی انسانی دخیل است .

وزیرآموزش و پرورش در همین مورد ادامه داد : متاسفانه در آغاز اجرای ساختار نظام جدید آموزش و پرورش به جای اینکه به اجزا و ارکان بپردازیم از ساختار وارد شدند  و مقطع ابتدایی را از 5 سال به 6 سال رساندند و درکشور مدیران برای ایجاد تغییر معمولا از ساختار شروع می کنند و این غلط است زیرا به جای تغییر درساختارها باید تغییردر زیر ساختارها شروع شود.

فانی با تاکید بر لزوم متغییرات زیر ساختی ادامه داد : قاعده باید براین باشد که هدف گداری از سال اول ابتدایی شروع کنیم و برنامه منابع و فضا را برای آن تامین کنیم علاوه براین فرهنگ آن را درجامعه به وجود آوریم  و به تدریج از تا سال دوازدهم پیش برویم ولی عملا این اتفاق نیفتاد و هدف گذاری مناسب صورت نگرفت .

وی ادامه داد : امسال که پایه دهم راه اندازی می کنیم تغییرات پایه ششم هم در کتاب ها اعمال می کنیم زیرا مانظام آموزشی را خوب شروع نکردند و مشکلاتش امروز گریبان ما را گرفته است کلاس های ابتدایی که پنج پایه  بود به شش پایه  رسیده و باید کلاسها را افزایش دهیم ولی برای تامین فضا و منابع مالی مشکل داریم .

به اشتراک بگذارید :