8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1683563
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
در حوزه سوادآموزی باید به سه افق آگاه‌سازی مخاطبان، توانمندسازی و سپس اصلاح، توجه ویژه داشته باشیم

نسرین باباپور گفت: کاهش آمار بی سوادی در گرو کاهش آمار تارِکان تحصیل در دوره ابتدایی است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گردهمایی رؤسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر استان اظهار داشت: در حوزه سوادآموزی باید به سه افق آگاه‌سازی مخاطبان، توانمندسازی و سپس اصلاح، توجه ویژه داشته باشیم که امیدواریم به طور کامل محقق شوند. 

وی افزود: تا زمانی که در دوره ابتدایی بحث مبارزه با بی‌سوادی را جدی نگیریم و تارِکان تحصیل افزایش پیدا کنند، با شمار زیادی از بی‌سوادی روبه‌رو هستیم. آمار در حوزه سوادآموزی نشان می‌دهد که خیلی به شناسایی و جذب سوادآموزان توجه نشده است و از سوی دیگر تحقق حجم ابلاغی سالانه ما با مشکل مواجه است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تاکید کرد: با همکاری برخی از اداره‌ها توانسته‌ایم به رتبه‌های خوبی در تمام شاخصه‌های عمومی و اختصاصی دست پیدا کنیم که با تلاش می‌توانیم به رتبه‌های بهتری نیز دست یابیم. 

وی با اشاره به روند فرایند ثبت‌نام در سوادآموزی خاطرنشان کرد: در برخی از نواحی و مناطق این ثبت‌نام‌ها صورت نگرفته که باتوجه‌به فرصت محدود ، انتظار اقدام سریع‌تری خواهد بود.
 

به اشتراک بگذارید :