14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۵:۴۶:۴۴
کد مطلب:  1683555
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
اول مهر شروع کلاس ها به صورت غیرحضوری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: سال تحصیلی آینده آموزش به شیوه مجازی آغاز می شود و پس از واکسیناسیون کامل معلمان، کادر مدارس، رانندگان سرویس مدارس و اولیای دانش آموزان گام دوم آموزش به صورت حضوری و تدریجی آغاز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران گفت : سال تحصیلی از اول مهر به صورت مجازی و تدریجی آغاز می‌شود و  به تدریج با واکسیناسیون معلمان و اولیای دانش آموزان و رانندگان سرویس‌ها شرایط برای تحصیل حضوری دانش آموزان فراهم خواهد شد. وی اولویت آموزش را سلامت دانش آموزان و معلمان دانست و افزود: تا زمانی که شرایط مناسب نباشد به حضور فیزیکی دانش آموزان اصرار نداریم. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه بالای ۹۰ درصد معلمان دز اول واکسن را دریافت کردند، اظهار داشت: تزریق دز دوم واکسن معلمان آغاز شده و در تمامی شهرستان‌ها انجام می‌شود و پیش بینی می‌کنیم تا پایان شهریورماه تزریق این مرحله پایان یابد.

رحمتی با بیان اینکه ۸۶ درصد از دانش آموزان گیلانی در شبکه شاد احراز هویت شدند، افزود: حدود سه هزار و ۹۰۰ گوشی موبایل و تبلت سال گذشته خریداری و تحویل مدارس شد و پویش مربوطه امسال نیز تداوم دارد و از خیران و مردم دعوت می‌کنیم در این اقدام خیرخواهانه ما را همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۹۵۲ فرهنگی در گیلان منتظر استخدام هستند، ادامه داد: این تعداد بیش از نیاز استان است و قادر به جذب همه آنها نیستیم اما می‌توانند به چند شکل دیگر با ما همکاری کنند یا به استان‌های همجوار که نیاز به معلم دارند، بروند.

به اشتراک بگذارید :