17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۳:۵۳:۱۹
کد مطلب:  1683405
جلسه هم اندیشی کارشناسان آموزش و گروههای آموزشی ابتدایی

جلسه هم اندیشی کارشناسان آموزش و گروههای آموزشی ابتدایی مناطق 14 گانه استان برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پر.رش استان زنجان، جلسه هم اندیشی کارشناسان آموزش و گروههای آموزشی ابتدایی با حضورصیاد سلامی؛ معاون آموزش ابتدایی و روسای اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی ، دوره  اول و دوره دوم ابتدایی و کارشناسان آموزش و گروههای آموزشی مناطق 14 گانه، در محل سالن شهید تجلی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

صیاد سلامی، ضمن عرض تبریک  سال تحصیلی جدید ، و قدردانی از تلاش کارشناسان در ایام کرونایی، وظیفه کارشناسان آموزشی را بسیار حیاتی و خطیرعنوان نمود.

سلامی برنامه های اولویت دار آموزش ابتدایی از جمله : طرح تدبیر، طرح خوانا، بوم و ارزشیابی کیفی-توصیفی، نرخ جذب را تبیین و تشریح نمود. وی تاکید کرد، با توجه به محدودیت آموزشی در دوران کرونایی، کارشناسان آموزشی درروند جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل تلاش مضاعف نموده و بر روند ثبت نام دانش آموزان و صدور ابلاغ معلمان نظارت نمایند.

در ادامه جلسه مقصود خدایاری؛ رئیس اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی، شیوه نامه اجرایی کلاس های پیش دبستانی در مدارس را با محوریت توسعه عدالت آموزشی در مناطق محروم روستایی ونحوه تشکیل کلاسهای پیش دبستانی درمدارس شهری را تشریح نموده و از کارشناسان خواست که در اطلاع رسانی ، نظارت و تشکیل کلاسهای  پیش دبستانی در مدارس همکاری لازم را داشته باشند.

عدالت عجملو؛ رئیس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی ابتدایی استان، بر کیفیت بخشی مدارس چند پایه روستایی در قالب نظارت و راهبری مطلوب توسط راهبران آموزشی ورعایت عدالت آموزشی درفرآیند آموزش حضوری و مجازی تاکید کرده و افزود: کارشناسان گروههای آموزشی با همکاری اعضای گروه آموزشی و راهبران آموزشی، تسهیل گر فرایند یاددهی- یادگیری بوده و مشارکت بالایی با معلمان در تهیه محتوای آموزشی وتحویل به دانش آموزان داشته اند. ایشان عنوان نمود، اولویت کاری کارشناسان برای سال جدید تمرکز بر برگزاری کارگاههای آموزشی در جهت ارتقاء صلاحیت های حرفه ای معلمان جدید و فعال سازی شورای معلمان مدارس  شهری و روستایی در جهت کیفیت بخشی می باشد.

در پایان جلسه کارشناسان  نیز نظرات و پیشنهادات اجرایی خود را ارائه کرده و تصمیمات لازم اخذ گردید.

به اشتراک بگذارید :