13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۲:۵۲:۴۱
کد مطلب:  1683193
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش قم در حاشیه نشست با اصحاب رسانه استان؛
تولید ۱۲ هزار محتوای پرورشی در استان قم

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش قم گفت: ۷۶ هزار نفر دانش آموز قمی از مناطق عملیاتی به شکل مجازی بازدید داشتند که این برنامه علاوه بر صرف هزینه های کمتر، مشاهدات بیشتری را در پی داشت و تاثیرات به مراتب خوبی هم برجای گذاشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، ناصر حمزه ای با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ایام کرونا در فضای مجازی اظهار داشت: ۲۲۷ برنامه تعریف شده در زمینه های مختلف پرورشی در فضای مجازی تعریف شده که با استقبال بسیار خوبی از طرف کاربران مواجه شده به گونه ای که در سطحی گسترده تر برنامه ها و مطالب آماده شده در این حوزه، حتی اقبال استان های دیگر را نیز دربر داشته است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با بیان موفقیت های دانش آموزان استان قم حتی در ایام کرونا تصریح کرد: دانش آموزان ما در زمینه های قرآنی و فرهنگی و هنری و مهارتی موفق به کسب رتبه های برتر کشوری شدند که با این اتفاق افتخارات بزرگی برای استان کسب شد.
وی در ادامه با معرفی برنامه های متنوعی که در فضای مجازی با تولید ۱۲ هزار محتوی پرورشی و تربیتی ارائه شده عنوان کرد: ۷۶ هزار نفر دانش آموز  قمی از مناطق عملیاتی به شکل مجازی بازدید داشتند که این برنامه علاوه بر صرف هزینه های کمتر، مشاهدات بیشتری را در پی داشت و تاثیرات به مراتب خوبی هم برجای گذاشت.
به گفته حمزه ای یکی از مهم ترین و اساسی ترین برنامه های عملی ما مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی با استفاده از مشاوران مجرب است که در این زمینه نیز خط تلفنی ۱۵۷۰ مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزی راه اندازی شد.
وی در زمینه این خط تلفنی خاطرنشان کرد: با این اتفاق فرصتی برای ارائه خدمات رایگان مشاوره و رسیدگی به فوریت های روانی اجتماعی دانش آموزان فراهم شده همچنین این مرکز در خدمت فرهنگیان و اولیای محترم نیز می باشد.

به اشتراک بگذارید :