15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۲:۲۲:۳۵
کد مطلب:  1683139
گزارش نماینده روسا و مدیران نواحی و مناطق آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در شورای معاونین (پروژه مهر) با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت

صبح امروز با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش جلسه روسا و مدیران نواحی و مناطق آذربایجان شرقی در تالار معلم استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی؛ نماینده روسا و مدیران نواحی و مناطق در جلسه شورای معاونین (پروژه مهر) با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت بیان کرد: اگر بخواهیم در یک جامعه بالنده و توسعه یافته قرار گیریم باید به آموزش و پرورش نگاه عمیق، حیاتی و کاربردی و کارساز داشته باشیم.

ایمان نژاد در ادامه سخنانش آموزش و پرورش را مهمترین بخش سرمایه گذاری و سرمایه سازی در بخش آموزشی و فرهنگی دانست.

نماینده روسا و مدیران نواحی و مناطق استان گفت: البته همان نگاه سطحی و به تبع آن کم توجهی به آینده و مطالبات آن باعث شده است که نظرها و عقیده ها مختلفی بین آموزش ها و واقعیت ها در دستگاه تعلیم و تربیت اتفاق افتد.

ایمان نژاد گفت: امروزه کرونا به ما ثابت کرد که در برخورد با مسائل و بحرانها چقدر ناتوان هستیم چرا که نتوانسته ایم زیر ساخت های تعلیم و تربیت را در برخورد با مسئله بحران آماده کنیم و اگر ابتکارات و مجاهدت مدیران و معلمان نبود قطعاً سیر فرآیند آموزشی به این صورت شکل نمی گرفت.

وی از معلمانی که علیرغم مشکلات روزافزون حتی قبول کردند در ایام تعطیلات و تابستان آموزش را تعطیل نکنند و در حال حاضر نیز مدارس را آماده بازگشایی و اجرای و عملی آموزشهای مجازی می کنند تقدیر و تشکر کرد.

نماینده روسا و مدیران نواحی و مناطق استان در موضوع بازگشایی و رویکرد آموزش پیشنهاد داد: ارسال بخشنامه کلاسهای کم جمیت در سال گذشته و ادامه آن در سال جدید رویکرد آموزشی در سال جدید ترکیبی است ولی بهتر است هر منطقه و هر مدرسه مانند سال قبل با اختیارات بیشتری در این مورد تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش های مجازی با آنکه قبول داریم افت محسوس کیفیت آموزشی یک مسئله حیاتی است و میزان افت ارتباط مستقیمی با بهره مندی و تواناییهای دانش آموزان و میزان تحصیلات والدین دارد ولی افت کیفیت در مقاطع مختلف متفاوت است، در مقطع ابتدایی و مخصوصاً دوره اول ابتدایی بسیار نگران کننده و در مقطع متوسطه در شاخه فنی و کاردانش روح این نوع آموزش ها در تضاد است.

ایمان نژاد در جلسه شورای معاونین (پروژه مهر) اضافه کرد: افزایش کودکان کار امروز نتیجه آموزشهای مجازی است خصوصاً در مناطق محروم طوری که دانش آموز ثبت نام کرده ولی از آموزش محروم است.

او گفت: مسائل تربیتی مخصوصاً در مقاطع پایین به گونه ای است که حتی دانش آموزان ابتدای ترین اصول کلاس را نمی دانند، تربیت تمام ساحتی محدود به ساحت علمی شده و بقیه ساحتها مورد غفلت واقع شده و تحمیل بار مالی به اولیا و در نهایت فشار روحی به دانش آموزان شده است.

در ادامه جلسه نماینده نواحی و مناطق استان از کمبود نیرو در مقطع ابتدایی و کمبود نیروی تخصصی در مقاطع متوسطه که با لغو طرح معلم تمام وقت بیشتر خواهد شد گفت و ادامه داد: کیفیت نیروهای ورودی و در حالت کلی از تمامی ورودیها، تربیت معلم، ماده 28 و حق التدریس ها مناسب نیست که امید داریم در این مورد کارسازی شود./ابراهیمی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :