15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۲:۱۱:۲۱
کد مطلب:  1683091
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:
برنامه های پروژه مهر توسط روسا و مدیران به صورت مستمر و دائمی رصد می شود

مدیرکل اموزش و پرورش اذربایجان شرقی با تشریح رویکردهای استان در پروژه مهر 1400، گفت: اجرای برنامه های پروژه مهر توسط روسا و مدیران به صورت مستمر، دائمی و پیگیرانه رصد می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، پاشایی در جلسه مشترک شورای معاونین ( پروژه مهر) و روسا و مدیران نواحی و مناطق استان با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت گفت:هماهنگی بین بخشی، استفاده از تمامی ظرفیت ها از نظر سیاست گذاری آغاز مطلوب  رویکرد اصلی استان بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود: از استان و تا مدرسه نشانگر و علامت های متفاوت مثل ثبت‌نام ، صدور ابلاغ ، تامین و تجهیز ،توزیع کتب درسی ،برگزاری امتحانات و برای آغاز سال تحصیلی مورد توجه قرار داده ایم.

وی ادامه داد: در ۳۹ناحیه و منطقه برای 8 هزار و 626 مدرسه دولتی و غیردولتی در ستاد استانی ،ناحیه، منطقه و مدرسه برنامه داریم و چشم انداز استان در توافق ۱۴۰۰تنظیم شده است.

پاشایی طبق آماری اعلام کرد: 777هزار نوآموز و دانش آموز با ۴۴هزار نیروی انسانی که ۸۲درصد دولتی و ۱۸درصد غیردولتی است سالتحصیلی را به صورت رسمی اغاز می کنند با در نظر گرفتن این مطلب که چهارمین استان از نظر مدارس روستایی و سومین استان از نظر مدارس مختلط در کشور هستیم.

طبق آمار مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی درصد مدیران و ۹۴درصد معلمان و ۸۹درصد دانش آموزان در شاد فعال هستند.

وی در ادامه گفت: برنامه ریزی است که تمام انواع پوشش های تحصیلی را داشته باشیم و علارغم بودن لایه های بالای مدیران، مدارس در شرایط مطلوب است و پیگیری روزانه برای اجرای ثبت‌نام انجام می شود.

بالای ۹۰درصد واکسیناسیون فرهنگیان را در استان انجام داده ایم

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: در حوزه تعمیر،تجهیز و تدابیر بهداشتی هماهنگی با اداره نوسازی انجام شده است و کمبود ها تا آغاز مهر جبران می شود.

وی تصریح کرد: سنجش نوآموزان پایه اول تا شهریور ماه تکمیل می شود و پیش دبستانی در حال پیگیری است.

پاشایی گفت: اطلس آموزشی برای شرایط آموزشی در حال تکمیل است و تنظیم برنامه درسی برای هر حالت حضوری، نیمه حضوری و ترکیبی پیگیری می شود و دوره ها و کارگاه های آموزشی برای توانمندسازی و اعتلای همکاران فرهنگی برگزار شده است.

این مقام مسئول استانی تاکید کرد: جابه جایی و انتقال نیرو مدیریت می شود و کمبود نیروی انسانی داریم که از راه حل های مختلف همچون خرید خدمات اموزشی، بازنشستگان، حق التدریس،  .... پوشش داده شده است.

مدیرکل اموزش و پرورش استان یاداور شد: به تاکید وزارت و مصوبات ستاد کرونا استان در تراکم کلاس های روستایی زیر ۱۰نفر از ابتدای مهر به صورت حضوری بازگشایی شده است و امسال نیز به همین سبک خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های بازگشایی مدارس تا تحقق مطلوب شبانه روزی پیگیری میشود تا ۱۰مهرماه تمامی مرخصی ها ی روسای  آموزش و پرورش لغو شده است.

پاشایی اظهار داشت: بازگشایی مدارس با هماهنگی استانی و در نظر گرفتن نگرانی اولیا با آرامش و اطمینان خاطر انجام خواهد شد و با توجه به شرایط به صورت حضوری از آبان ماه خواهد بود با تاکید بر اینکه آغاز رسمی سال تحصیلی امسال از مهر ماه خواهد بود.

به گفته ی پاشایی طبق هماهنگی های انجام شده در هر منطقه و ناحیه پایلوت بعنوان شروع رسمی آموزش تحصیلی در اول مهر با انعکاس مطلوب بیرونی انجام می شود.

پاشایی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آغاز با برنامه برای تحصیل دانش اموزان، گفت: مدیران و روسای مناطق و نواحی اطمینان بخشی در خصوص امادگی تمام مدارس، ثبت نام دانش آموزان و توزیع کتاب، برنامه ی هفتگی دانش اموزان، صدور ابلاغ ها و رفع کمبود نیروی انسانی  و تامین منابع انسانی برای کلاس های درسی برای اینکه کلاس و مدرسه بدون معلم نداشته باشیم و اطمینان از بحث بازمانده های تحصیلی را مدنظر جدی قرار دهند.

مدیرکل اموزش و پرورش استان خاطر نشان شد: آغاز سالتحصیلی محکم، با نشاط، با انگیزه و علاقه باشد و بخش داران، فرمانداران و  امام جمعه و شهرداران نیز در این آغاز مشارکت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه رصد مستمر، دائمی و پیگیرانه روسای آموزش و پرورش بسیار مهم است، گفت: انعکاس برنامه ها از سایت ها، کانال های خبری و صدا و سیما در جریان باشد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :