18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۱:۱۶:۱۵
کد مطلب:  1682973
معاون آموزش ابتدایی وزارت:
بازگشایی مطلوب و ایمن مدارس روح امید و نشاط را به جامعه می دهد

معاون آموزش ابتدایی وزارت بازگشایی مطلوب و ایمن مدارس با رویکرد آموزش ، یادگیری و پوشش تحصیلی را تزریق روح امید و نشاط به جامعه عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رضوان حکیم زاده در جلسه مشترک شورای معاونین و مدیران و روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در محل تالار معلم تبریز از شروع آموزش های رسمی سالتحصیلی از اول مهر ماه خبر داد و گفت: طبق تصمیماتی که در چند روز آینده در وزارت برای بازگشایی مدارس انجام می شود سبک و مدل پیشنهادی روسای مناطق استان ها نیز در نظر گرفته می شود.

معاون اموزش ابتدایی وزارت، استان آذربایجان شرقی را یکی از برترین ها در کشور از نظر برنامه ریزی، پیش بینی امور و مدیریت راهبری با وجود دغدغه های بسیاری که بوده دانست و افزود: حضور معلمان در مدرسه در شرایط چالشی به سبک خاصی خوب پیش رفته و از نظر گزارش در کشور اول هست.

حکیم زاده گفت: بسیاری از برنامه هایی که ما پیگیر بوده ایم برای رصد آموزش و یادگیری و جبران آموزش بوده که استان آذربایجان شرقی با طرح هم یاران آموزشی و اعزام نیرو به مناطق روستایی و عشایر کار بسیار ارزشمندی در این راستا انجام داد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش سازمان های بین المللی و رصد در داخل بیشترین ضرر از کرونا را دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار متحمل شده اند، توضیح داد: دانش اموزان کمتر برخوردار شامل مناطق دور دست عشایری و هم چنین دانش اموزان نواحی حاشیه ای در شهرهای بزرگ هستند.

وی ادامه داد:  مناطق روستایی و عشایری کم برخوردار به دلیل تمهیدات اندیشه شده حضوری مشکلات کمتری داشته اند ولی دانش اموزان کم برخوردار حاشیه ی شهرهای بزرگ مخصوصا در دوره ابتدایی به دلیل حمایت کم یا عدم حمایت خانواده ها و همچنین کمبود تجهیزات اموزش مجازی  و نداشتن سواد موثر خانواده از نظر عاطفی و روانی و شکاف دیجیتالی طعم محرومیت را بیشتر حس کرده اند و با توجه به اینکه دشوارترین کار آموزش کودکان است متاسفانه این تفاوت یادگیری را در شرایط کرونا داشته ایم.

معاون وزیر اموزش و پرورش به برنامه های تابستانی که برای جبران یادگیری در نظر گرفته شده بود اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیز آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی طبق رصد دوره های 14 ساعته در صدر بوده است.

این مقام وزارتی در خطاب به روسا و مدیران نواحی و مناطق استان تاکید کرد: طبق تاکید ریاست محترم جمهور زنگ مهر با بازتاب و شور بی نظیری انجام شود و آغاز مهر با نشاط نشانه ای از امید و شور و شوق تحصیلی در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه کودکان به سبب سیستم ایمنی بالایی که دارند نیازی به واکسن از نظر جهانی نداشته اند اما پیگیری های لازم توسط دولت برای واکسیناسیون نوجوانان 12 تا 18 ساله در حال انجام است و با تاکید رئیس جمهور باید دستگاه اموزش و پرورش در اقدامات بازگشایی حضوری از خانواده های مشارکت جوید و ما نباید برای انها تصمیم بگیریم و باید تصمیمات باهم گرفته شود و مطالبه بیشتر خانواده ها آموزش حضوری است.

حکیم زاده در خصوص چالش هایی که برای بازگشایی مدارس در سرانه بهداشتی است، گفت: آموزش و پرورش برای دولت اهم است و با مسئولیت پذیری فرهنگیان عزیز تمام تلاش و توان برای بازگشایی مطلبوب و ایمن بکار گرفته می شود.

به تاکید معاون اموزش ابتدایی وزارت برنامه ریزی شده به سمتی حرکت کنیم که مدارس را به شکل مطلوب شروع کنیم تا بتوانیم روح انرژی و امید را به جامعه بدهیم./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :