20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۰:۵۰:۲۷
کد مطلب:  1682931
رئیس جمهور در هشتاد و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا:
«بازگشایی مدارس» و «جلوگیری از عقب افتادگی آموزشی»، یک ضرورت است

رئیس ستاد ملی کرونا درهشتاد و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: مسئله بازگشایی مدارس و جلوگیری از این عقب افتادگی آموزشی یک ضرورت است و لازم است همه مقدمات، به ویژه تنویر افکار عمومی، برای بازگشایی مدارس، انجام شود.

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی، در «هشتاد و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا» با اشاره بر ضرورت بازگشایی مدارس، اظهار کرد: مسئله آغاز سال تحصیلی در جلسه سال گذشته مطرح و مقرر شد نسبت به اقناع افکار عمومی اقداماتی انجام گیرد.

رییس جمهور با تأکید بر اطلاع رسانی سریع و صحیح به خانواده ها، تصریح کرد: پیش از آغاز سال تحصیلی، هر فردی که با دانش آموز مرتبط است، از معلم و کادر مدرسه گرفته تا راننده های سرویس مدارس و والدین دانش آموزان، واکسینه خواهند شد.

آیت الله رئیسی افزود: در 50 درصد مدارس کشور، کلاس ها زیر 15 نفر است و بازگشایی این مدارس به راحتی و در چارچوب پروتکل های بهداشتی قابل انجام است، این موارد باید به مردم اعلام شود.

وی با اشاره به این که مسئله بازگشایی مدارس و جلوگیری از این عقب افتادگی آموزشی یک ضرورت است،گفت: ما معتقدیم که در موارد مربوط به مردم، هیچ تصمیم گیری بدون اقناع و مشارکت مردم نباید، اتفاق بیفتد. باید همه مقدمات، به ویژه تنویر افکار عمومی، برای بازگشایی مدارس، انجام شود.

به اشتراک بگذارید :