11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۰:۵۰:۲۳
کد مطلب:  1682919
از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شد:
تمدید مهلت فراخوان ادبی «آواز ققنوس» تا ۲۶ شهریور

به دلیل استقبال مخاطبان، فراخوان ادبی «آواز ققنوس»، تا ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، این فراخوان به مناسبت ۱۸تیر، «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان» با موضوع «بازآفرینی داستان‌ها و منظومه‌های کهن ادبی» و با هدف آشنایی بیشتر مخاطبان با گنجینه ادبیات کهن فارسی و پرورش توان نوشتاری و تولید آثار داستانی ارزشمند و خلاقانه منتشر شده بود.

بر اساس این گزارش، علاقه مندان می توانند در دو گروه؛ «مخاطبان کانونی»، شامل: مربیان و کارشناسان ادبی، هنری و فرهنگی علاقه‌مند و اهل قلم شاغل در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «مخاطبان آزاد»، شامل: تمامی علاقه‌مندان بزرگسال (گروه سنی ۱۸+ سال)، در این فراخوان شرکت کنند.

بر این اساس، قالب آثار این فراخوان، باید داستان کوتاه با (حداکثر ۳۰۰۰کلمه) و منابع مورد استفاده متون کهن ادبیات فارسی (نظم ونثر) و افسانه‌های مکتوب باشد.

هم‌چنین؛ علاقه‌مندان می‌توانند در بخش ویژه مسابقه «آواز ققنوس»، به بازآفرینی حکایت‌ها و متون کهن در قالب داستان طنز بپردازند.

شرکت‌کنندگان باید فایل آثار خود را به صورت حروفچینی‌شده با قلم  BNazanin۱۴به همراه فرم تکمیل شده مشخصات، به پست الکترونیکی Mehrvareh.adabi@kpf.ir ارسال کنند.

پیش از این مهلت ارسال آثار تا ۲۰شهریور ۱۴۰۰اعلام شده بود که اکنون به منظور ایجاد فرصت برای حضور تعداد بیشتری از علاقه‌مندان، به مدت شش روز تمدید شد.

شایان ذکر است؛ دبیرخانه مهرواره «آواز ققنوس» در تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل آفرینش‌های ادبی و هنری مستقر است و علاقه‌مندان در صورت نیاز به آگاهی بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۰۲۱۸۸۹۷۱۲۸۸-۰۲۱۸۸۹۷۱۲۸۹- ۰۲۱۸۸۹۵۴۸۶۶ (داخلی ۱۲۰) تماس بگیرند.

فراخوان ادبی «آواز ققنوس» را از اینجا مشاهده نمایید.

فرم شرکت در فراخوان ادبی «آواز ققنوس» را از اینجا مشاهده نمایید.

به اشتراک بگذارید :