24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ ۱۳:۲۶:۱۲
کد مطلب:  qoi0kdMo
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
کسب عنوان برتر ستاد اقامه نماز استان توسط آموزش و پرروش فارس

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت:ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش فارس در زمینه اجرای فعالیت های نماز ،در بین همه نهاد های استانی ، به عنوان ستاد برتر شناخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد نظری در همایش روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر فارس گفت: برای پنجمین سال پیاپی ،ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش فارس ،در بین همه نهاد های استانی ، به  عنوان ستاد اقامه نماز برتر استان معرفی شد.

وی گفت: همه ساله  توسط ستاد اقامه نماز استان  ،از فعالیت های ستاد اقامه نماز  همه نهادها و ادارات سراسر فارس ارزیابی بعمل می آید که در ارزیابی سال جاری نیز استان فارس ،همانند  سال های گذشته موفق به کسب عنوان برتر در فعالیت های نماز شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت : شاخص های  که برای ارزیابی ستاد های اقامه نماز در نظر گرفته شده  شامل مواردی همچون" برگزاری نماز جماعت – جشن عبادت دانش آموزان- برگزاری جلسات و گفتمان های نماز- برگزاری نشست ها و دوره های  آموزشی  نمازمی باشد.

وی افزود : جذب و آموزش  ائمه جماعت فرهنگی و روحانی – پیون دانش آموزان و اولیا با مساجد- برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در رابطه با نماز  ، از دیگر شاخص های ارزیابی ستاد های اقامه نماز استان بود که براساس این موارد  ،آموزش و پرورش فارس به عنوان ستاد اقامه نماز برتر استان شناخته شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: در سال تحصیلی  جاری  بیش از  1300 روحانی  و نزدیک به 4 هزار و 600 فرهنگی ،در مدارس استان به امر  اقامه نماز  مشغول بودند  .

وی افزود: آموزش عملی نماز در  3680 مدرسه استان  و تشکیل و فعال سازی بیش از 30 مسجد با عنوان مسجد دانش آموزی و  با محوریت دانش آموزان درسطح استان، از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه می باشد.

نظری در ادامه  گفت: در تابستان جاری ،دانش آموزان  فارس  در مسابقات کشوری  قرآن، نماز و عترت خوش درخشیدند ،به نحوی که  از مجموع 72 دانش آموز  منتخب استانی که به مسابقات کشوری اعزام شدند  ،  18 تن موفق به کسب رتبه کشوری شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس افزود : در زمینه فعالیت های فرهنگی هنری نیز، از مجموع آثار ارسالی ادارات مناطق و شهرستانها  به دبیرخانه آموزش و پرورش فارس،   71 اثر از دانش آموزان فارس به مرحله کشوری راه یافته است.

وی در ادامه گفت: در زمینه پرسش مهر ریاست جمهوری  نیز تعداد  189 هزار اثر  به دبیرخانه  پرسش مهر ریاست جمهور ی  در آموزش و پرورش فارس ارسال شد که از این تعداد  64 اثر به مرحله کشوری معرفی شد و در پایان  9 اثر از دانش آموزان و همکران فرهنگی و اولیای دانش آموزان استان  به عنوان آثار منختب کشوری  معرفی شدند.

نظری گفت: در زمینه اردوهای دانش آموزی نیز  در سل 95- 94  بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر روز  اردو درسطح استان انجام شده است که 1640  دانش آموز به  اردو ی ملی اعزام شدند  و بیش از 32 هزار دانش آموز نیز در قالب  800 اتوبوس در اردوی راهیان نور شرکت کردند.

به اشتراک بگذارید :