14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۰۸:۴۸:۰۰
کد مطلب:  1682749
دانش آموز حائز رتبه دوم کشوری مسابقات حفظ قرآن کریم؛
آموزش و پرورش در تشویق دانش آموزان به شرکت در برنامه‌های فرهنگی نقش موثری دارد

محمد حسین اکبری: آموزش و پرورش در تشویق دانش آموزان به شرکت در برنامه‌های فرهنگی نقش موثری دارد و از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش برگزاری مستمر مسابقات دانش آموزی و ترغیب دانش آموزان به شرکت در این برنامه هاست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به نقل از روابط‌عمومی مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان مبارکه، محمدحسین اکبری دانش‌آموز این شهرستان در مسابقات قرآن و معارف اسلامی سراسر کشور در تیرماه 1400 موفق به کسب رتبه دوم کشوری این مسابقات در رشته حفظ عمومی شد.

دانش‌آموز پایه یازدهم رشته تجربی دبیرستان متوسطه دوم شاهد چمران شهرستان مبارکه در مصاحبه با خبرنگار روابط‌عمومی ضمن معرفی خود اظهار داشت: متولد سال 1383  هستم و پدرم مهندس صنایع غذایی شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه است. من از همان دوران ابتدایی در مسابقات معارف اسلامی به‌خصوص در رشته حفظ که از طرف آموزش‌وپرورش در مدارس برگزار می‌شد شرکت داشتم و در طی این سال‌ها موفق به کسب اکثر رتبه‌های اول تا سوم در مراحل منطقه‌ای شدم و از همان دوران دبستان در کلاس‌های حفظ قرآن شرکت می‌کردم.

وی در ادامه در زمینه فعالیت خود و دلیل انتخاب آن اظهار داشت: من بیشتر در رشته حفظ قرآن کریم فعالیت داشتم و بزرگ‌ترین دلیل انتخاب را در درجه اول لطف خدا، قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌دانم و بعد از آن هم تشویق خانواده را از مؤثرین این دلایل عنوان نمودند.

محمدحسین اکبری از جمله عوامل تأثیرگذار در مسیر فعالیت خود را این‌چنین بیان نمودند: آموزش‌وپرورش در تشویق دانش‌آموزان به شرکت در برنامه‌های فرهنگی نقش مؤثری دارد و از مهم‌ترین اقدامات آموزش‌وپرورش برگزاری مستمر مسابقات دانش‌آموزی و ترغیب دانش‌آموزان به شرکت در این برنامه‌هاست.

اکبری ادامه داد: روز اعلام نتایج مسابقات از شبکه سراسری قرآن از ماندگارترین روزهایی بوده که در زندگی‌ام ثبت شد و امیدوارم در آینده لطف خدا شامل حالم شود و بتوانم برای کشورم و جامعه مفید باشم.

به اشتراک بگذارید :