27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۰۹:۱۳:۳۸
کد مطلب:  1682649
درخشش دانش آموزان و فرهنگیان فارس در اولین جشنواره کشوری پروژه کنترل وزن و چاقی (کوچ) +اعلام اسامی

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش فارس ازاعلام نتایج وکسب مقام برتر دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا دانش آموزان فارس در اولین جشنواره کشوری کنترل وزن وچاقی دانش آموزان (کوچ) خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، احمدعلی قهرمانی گفت:  ایجاد تنوع در فرصت های تربیتی برای پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان و همینطور طراحی و تدوین برنامه تعلیم و تربیت  انعطاف پذیر و متناسب با ویژگی های شخصیتی و محیطی دانش آموزان جهت شکوفایی استعداد های خاص و افزایش کارآمدی دانش آموزان امری ضروری می باشد . 
معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش  فارس گفت: هرچند علم، توسعه و پیشرفت نیاز اولیه بشر امروزی است ولی باید دانست که علم به خودی خود، ضامن حل مسائل و مشکلات آینده‌ای که ما با آن‌ها مواجه خواهیم شد نیست،
قهرمانی گفت:  اولین دوره جشنواره کشوری کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ) به میزبانی استان سمنان در  اسفند ماه سال 1399 در محورهای فعالیت بدنی با هدف کنترل وزن، عوارض و پیامدهای چاقی، سبک زندگی فعال و سالم، تغذیه سالم و هدفمند، پیشگیری از چاقی و مدیریت وزن  ویژه دانش آموزان، والدین و همکاران فرهنگی برگزار شد.
وی با بیان اینکه  فیلم داستانی، عکس، پویا نمایی، نقاشی، دلنوشته(تجربه گردانی)، ایده پردازی و خلاقیت، کاریکاتور، نرم افزار و پوستر آموزشی از محور های این جشنواره بود، افزود: در این جشنواره تعداد  625 اثر از سوی جامعه هدف به دبیرخانه استان ارسل شد  و پس از بررسی و داوری آثار  182 اثر به دبیرخانه کشوری (استان سمنان) ارسال گردید و  نتایج و نفرات برتر بخش های مختلف در سه بخش دانش آموزان، همکاران فرهنگی و والدین اعلام گردید.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش  فارس گفت: در این جشنواره دانش آموز آیدا راسخ از آموزشگاه پژمان ناحیه 2 شیراز در بخش نرم افزار، ثمین عالم گیر از آموزشگاه هنر و اندیشه ناحیه 1 شیراز در بخش پویا نمایی و آیدا صادق زاده مقام از آموزشگاه فرازنگان ناحیه 2 شیراز حایز مقام برتر کشوری شدند.
قهرمانی افزود: دانش آموزان آمنه مروت از آموزشگاه امام علی (ع) ناحیه 1 شیراز در بخش ایده پردازی، رادمهرچهره گشا از آموزشگاه یاسین ناحیه 1 شیراز در بخش فیلم کوتاه داستانی و علی مرشدی از آموزشگاه شهید صالحی ناحیه 1 شیراز در بخش طراحی پوستر حایز مقام برتر کشوری شدند.
وی ادامه داد: در بخش فرهنگیان نیز سمانه قائدیان و ساره رضایی در بخش فیلم داستانی کوتاه و نوشین طیبی در بخش طراحی پوستر از ناحیه 1 شیراز، فاطمه کاوه از آموزشگاه شهدای غواص فسا در بخش فیلم داستانی و فرزانه کریمی از آموزشگاه فرزانگان فسا در بخش ایده پردازی حایز مقام برتر کشوری شدند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: در بخش والدین نیز شهرام لطفی از ناحیه 1 شیراز در رشته  ایده پردازی و فاطمه ایزدی از پاسارگاد در رشته تجربه گردانی حایز مقام کشوری شدند.

به اشتراک بگذارید :