14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۰۹:۰۶:۲۶
کد مطلب:  1682639
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی :
تجلیل از 22 دانش آموز استان برتر در کنکور سراسری 1400

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌ شمالی گفت: ۲۲ نفر از دانش آموزان این استان در کنکور سراسری امسال موفق به کسب رتبه زیر ۱۰۰ شدند که رتبه یک نفر از دانش آموزان زیر ۱۰ است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اموزش و پرورش خراسان شمالی مهدی مودی در حاشیه تجلیل  از نفرات برتر کنکور سراسری استان اظهارداشت ::194 نفر هم موفق به کسب رتبه سه رقمی در این استان شدند.

وی گفت: ۱۶ هزار و ۷۸۳ دانش‌آموز استان در کنکور با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۲ نفر دختر و ۶ هزار و ۷۵۱ نفر پسر بودند.

وی با بیان اینکه این میزان دانش آموز کنکوری نسبت به سال گذشته ۱۲۳ نفر کمتر بود، گفت: ۵۹.۷۷ درصد شرکت کنندگان دانش آموزان دختر و بقیه هم پسر بودند.

مودی افزود: در مجموع داوطلبان کنکور استان یکهزار و ۸۹۴ نفر در رشته هنر، ۱۱ هزار و ۱۴۷ داوطلب در رشته های علوم ریاضی، پنج هزار و ۳۱۲ داوطلب انسانی، ۶ هزار و ۳۱۱ داوطلب در رشته علوم تجربی و ۲ هزار و ۷۹ داوطلب در رشته زبان های خارجی از چهارشنبه ۹ تیر ماه با هم رقابت کردند.

مودی اظهار داشت: داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی با ۳۷.۶۰ درصد بیشترین داوطلبان را به خود اختصاص دادند که پس از آن علوم انسانی با ۳۱.۸۹،  هنر ۱۱.۲۹، زبان خارجی ۱۲.۳۹ و ریاضی ۶.۸۳ بود.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی سال تحصیلی گذشته در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کردند که از این تعداد ۱۰۴هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه بود.

 گفتنی است  این مراسم با رعایت پروتکل بهداشتی در  بش قادارش بجنورد  با همکاری سازمان بسیج دانش آموزی استان و  اداره کل آموزش و پرورش با حضور مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد

به اشتراک بگذارید :