8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۰۸:۴۴:۱۹
کد مطلب:  1682605
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه:
آمادگی کامل حوزه آموزش و پرورش شهرستان در جهت ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش آموزان به صورت حضوری و غیر حضوری با شروع سال تحصیلی جدید

آموزش و پرورش با همت و تلاش همکاران تلاشگر فرهنگی به ویژه همکاران  مجموعه مدیریت  آمادگی کامل برای شروع سال تحصیلی جدید را طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا دارد.  

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مبارکه، محمد شفیع زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان در مصاحبه ای اختصاصی با روابط عمومی این مدیریت  در خصوص  برنامه ها و فعالیت های انجام شده در  حوزه های مختلف پرورشی و آموزشی و آمادگی جهت بازگشایی مدارس، گفت: شهرستان مبارکه از لحاظ جغرافیایی در غرب اصفهان واقع گردیده و  با آثار وابنیه تاریخی ، داری چهره ها و  مشاهیر علمی و دینی  با جمعیتی بالغ  بر 150 هزار نفر وشامل  6 شهر  می باشد  و با جمعیت  27276 نفر دانش آموزدارای 220 واحد آموزشی  است که در دوره ابتدایی با 674 کلاس درس تعداد 14429 نفر ، دوره متوسطه اول با 257 کلاس با تعداد  6223نفر ، متوسطه دوم و هنرستان با 258 کلاس درس با تعداد 6624 نفر دانش آموز  دختر و پسر فعال بوده و بیش از 1600 نفر همکار فرهنگی وظیفه تدریس به این دانش آموزان را  بر عهده دارند .

 


شفیع زاده گفت : بعد از برگزاری امتحانات خرداد 1400 و اعلام نتایج امتحانات با برگزاری جلسات مختلف با معاونین و کارشناسان مدیریت برنامه ریزی لازم جهت آمادگی برای شروع سال تحصیلی جدید را آغاز نمودیم . در تابستان سال جاری با تشکیل ستاد ثبت نام در مدیریت و اعلام از طریق فضای مجازی به شهروندان  بیش از 500 پرونده ثبت نامی جابجایی محل سکونت و یا انتقالی از مدارس و .... در ستاد ثبت نام مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم در این خصوص صادر گردید.

وی در ادامه افزود: در خصوص تجهیز مدارس برای استقبال از  مهر اقدام به خرید و تعویض نیمکت های فرسوده و نیز تجهیز کارگاه های هنرستانها صورت پذیرفت  و در جهت امنیت مدارس نیز نصب دوربین های امنیتی و نیز تجهیز برخی مدارس به مانیتورینگ  انجام شد و  در زمینه زیبا سازی محیط آموزشی نیز  اقدامات لازم صورت گرفت. در طول تابستان در شش واحد آموزشی بنا به شرایط خاص جابجایی کامل انجام گرفت  و انشالله در بحث مدرسه سازی نیز شش واحد آموزشی و دو نماز خانه در حال تکمیل می باشد که تا پایان آبان ماه  سال جاری تحویل آموزش و پرورش  قرار  می گیرد . همچنین کلنگ زنی دو مدرسه خیر ساز با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان و مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان انجام پذیرفت.  

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه اظهار داشت: در تابستان سال جاری ضمن برگزاری موفق کنکور سراسری ، پایگاه های مشاوره انتخاب رشته تخصصی نیز در مجموعه آموزش و پرورش تشکیل شد.  همچنین  به منظور سنجش نو آموزان بدو ورود به دبستان ( پایه اول ) دو پایگاه سنجش در شهرستان افتتاح گردید که از تیر ماه تا پایان شهریورماه  با تعداد 15 نفر  کادر اجرایی اقدام به سنجش  بیش از 2500 نفر از دانش آموزان ورود به دبستان پرداخته و آنان را به مدارس مربوطه بر اساس سنجش صورت گرفته معرفی نمودند.

وی در ادامه به اجرای طرح واکسیناسیون فرهنگیان شهرستان اشاره نمود و تاکید کرد:  بیش از 2000 نفر از فرهنگیان دو دز کامل واکسن کرونا را دریافت  نمودند که با برنامه ریزی دقیق و همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان  با رضایت  کامل فرهنگیان  انجام گرفت .  

 


وی در راستای اهداف پروژه مهر به برگزاری جلسات آنلاین و حضوری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای توانمند سازی مدیران مدارس  سه دوره تحصیلی اشاره نمود و بیان کرد: طبق دستورالعمل های موجود فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران از طریق برگزاری آزمون علمی و مصاحبه های تخصصی صورت پذیرفت .

محمد شفیع زادهدر پایان گفت : پیش بینی لازم جهت تهیه تبلت ، لوازم التحریر  و کمک به دانش آموزان نیازمند با  همت خیرین  ، توزیع 130 جفت کفش به دانش آموزان و ... انجام گرفته است و آموزش و پرورش با همت و تلاش همکاران تلاشگر فرهنگی به ویژه همکاران  مجموعه مدیریت  آمادگی کامل برای شروع سال تحصیلی جدید را طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا دارد.  

  

به اشتراک بگذارید :