27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۲۲:۱۷:۲۰
کد مطلب:  1682329
آغاز توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان در مدارس فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان در مدارس استان فارس آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکترفرهاد اسماعیلی گفت: دانش آموزان تمام مقاطع تحصیلی باید با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به آدرس www.irtextbook.ir درخواست دریافت کتاب‌های درسی را ثبت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در این استان بیش از ٨٧٠ هزار دانش آموز در ٣ دوره مشغول به تحصیل هستند گفت: تا کنون از این تعداد نزدیک به ٦٠ هزار دانش آموز برای دریافت کتاب ثبت نام نکردند.

اسماعیلی تعیین تکلیف نشدن در تعدادی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و همچنین تمایل دانش آموزان برای دریافت فایل pdf کتاب‌ها را برخی از دلایل ثبت نام نکردن دانش آموزان برای دریافت کتاب بیان کرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس نیز با بیان اینکه تا امروز ٩٩ درصد دانش آموزان ابتدایی برای دریافت کتاب درسی ثبت سفارش داده اند گفت: نزدیک به ٨٧ درصد در مقطع متوسطه اول و دوم و ٦٧ درصد در کارو دانش و ٧٦ درصد هم دانش آموزان فنی و حرفه‌ای هنوز کتاب‌های درسی را سفارش نداده اند.

کلاری افزود: کتاب‌های درسی دانش آموزان به مدارس سراسر استان حتی مدارس عشایری تحویل داده شده است که براساس برنامه ریزی و فراخوان مدیران مدارس و با توجه به رعایت اصول بهداشتی و طبق گروه بندی پایه‌های مختلف در اختیار اولیا یا دانش آموزان قرار می‌گیرد.

کارشناس کتب درسی و نشریات کمک آموزشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: اگر دانش آموزی یا به صورت انفرادی و یا گروهی و از طریق مدرسه، در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی برای دریافت کتاب‌های درسی ثبت نام نکرده باشد نمی‌تواند کتاب دریافت کند.

مجید پیشرو افزود: سامانه ثبت سفارش کتاب درسی همچنان در دسترس است تا دانش آموزانی که هنوز بنا به دلایلی نتوانستند ثبت نام کنند  کتابهای درسی را سفارش دهند .

به اشتراک بگذارید :