10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۲۱:۳۷:۰۸
کد مطلب:  1682303
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
قزوین در واکسیناسیون معلمان رتبه اول کشور را کسب کرد/ آموزش حضوری را تدریجی عملیاتی می کنیم

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین، عصر یکشنبه با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی، حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان و روسای آموزش و پرورش و نماینده والدین دانش آموزان با بررسی دستور جلسه بررسی بازگشایی مدارس، فعالیت شورای پشتیبانی سواد آموزی و اجرایی شدن ماده 16 قانون شوراهای آموزش و پرورش در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

حسنعلی اصغری در این نشست اظهارداشت: خوشبختانه توانستیم در واکسیناسیون معلمان رتبه اول کشور را کسب کنیم و در ادامه مسیر هم امیدواریم با واکسیناسیون دانش آموزان و سراداران و معلمان باقیمانده بتوانیم وارد بازگشایی مدارس و آموزش حضوری شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: مدیران مدارس باید بر آماده سازی مدارس و رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت  کنند و با کمک رسانه ها برای اقناع سازی خانواده ها و آماده شدن برای آموزش حضوری هم  از امروز برنامه ریزی و اقدام شود. 

وی اضافه کرد: تاکید ما بر بازگشایی تدریجی مدارس و آموزش حضوری است و فعلا مدارسی که جمعیت زیادی دارد در دستور کار قرار ندارد و برای کلاس های عشایری و روستایی برنامه داریم.

اصغری یادآورشد: هنرستان های استان فضای سوله ای و کارگاهی خوبی دارند که می توانند با رعایت پروتکل ها و نیز تعداد کم دانش آموز بازگشایی شوند که در صورت صدور مجوز از سوی ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی آماده بازگشایی این مدارس هستیم.

وضعیت سواد آموزی استان قزوین مطلوب است

اصغری یادآورشد: در سوادآموزی وضعیت خوبی داریم و 99.7 درصد جمعیت استان باسواد است ولی طرح تحکیم سوادآموزی را دنبال می کنیم و تلاش خواهد شد افراد کم سواد باقیمانده نیز باسواد شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهارداشت: با امضای 9 تفاهم نامه و تلاش های زیادی که انجام شد میزان باسوادی استان در سطح ایده آلی است و توانستیم رتبه برتر کشوری را نیز کسب کنیم.

وی گفت: در سال گذشته 3 هزار مترمربع فضای آموزشی را با کمک شهرداری تجاری سازی کردیم و امسال هم در صددیم در مورد برخی مدارس که در داخل مرکز شهر و مناطق تجاری است تعیین تکلیف کرده و برای تبدیل شدن به چند فضای آموزشی در سایر نقاط آن را بررسی کنیم.

به اشتراک بگذارید :