20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۸:۴۶:۲۶
کد مطلب:  1682245
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در برنامه زنده رادیویی "مردم و مسئولین" انجام شد:
تشریح برنامه های آموزش و پرورش خراسان رضوی برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش استان در برنامه زنده رادیویی "مردم و مسئولین" برنامه های آموزش و پرورش خراسان رضوی برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این برنامه زنده رادیویی با بیان اینکه امسال نیز همانند سال گذشته هزینه اینترنت مصرفی شبکه شاد رایگان خواهد بود گفت: سلامتی دانش آموزان همکاران و خانواده ها اولویت و دغدغه اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است، تاکنون هیچ واکسنی برای دانش آموزان که در گروه سنی زیر ۱۸ سال قرار دارند به تایید وزارت بهداشت نرسیده است، لیکن پس از تایید آن فرایند واکسیناسیون دانش آموزان به سرعت انجام خواهد شد.

وی با اشاره به بازنشستگی بالغ بر ۷ هزار همکار فرهنگی در سطح استان گفت: توصیه ما به همکاران محترمی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند استمرار خدمت است لیکن اگر همکاری تقاضای بازنشستگی داشته باشد مورد موافقت قرار خواهد گرفت.

خدابنده با اشاره به فعالیت پنج هزار و ۴٠٠ نیرو خرید خدمات آموزشی در سطح استان گفت: مجلس شورای اسلامی طی مجوزی به آموزش و پرورش این اختیار را داده است تا در مناطقی که با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است از افرادی با حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در رشته های مرتبط با آموزش و پرورش، پس از طی مراحل گزینش و دوره های ضمن خدمت به عنوان معلم در قالب خرید خدمات آموزشی استفاده نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه افزود: یک هزار و ٢٠٠ نفر در سطح استان شامل مربیان قرآنی، مربیان پیش دبستانی، نیروهای خرید خدمات و نهضت سوادآموزی با توجه به مصوبه اسفند ماه مجلس شورای اسلامی پس از طی مراحل اداری به استخدام رسمی اموزش و پرورش در خواهند آمد، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به کمبود شدید نیروی انسانی اطلاعات الباقی نیروهای خرید خدمات را از سراسر کشور جمع آوری نموده تا پس از طی بررسی ها، فضایی را برای جذب این نیروها آماده نماید.

  خدابنده در خصوص بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی پیش رو با تاکید بر اینکه مبنای عمل دستگاه تعلیم و تربیت حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران است تصریح کرد: در آغاز سال تحصیلی پیش رو در مناطق قرمز کلاس حضوری نخواهیم داشت، در مناطق نارنجی و زرد نیز زمانی کلاس‌های حضوری تشکیل خواهد شد که بتوانیم پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم، لذا در این خصوص تصمیم شورای مدرسه برای ما ملاک عمل خواهد بود. 

وی افزود: در مدارس با جمعیت زیاد می توان با گروه بندی دانش آموزان نیمی از فرایند آموزش را به شیوه مجازی و نیمی دیگر را به صورت حضوری برگزار نمود. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به زحمات و تلاش های مضاعف همکاران ما در ایام ارائه آموزش های مجازی گفت: در صورت بهبود شرایط کرونایی به سمت بازگشایی مدارس در سه فاز، مدارس زیر ۵۰ نفر، مدارس زیر ۱۰۰ نفر و در نهایت مدارس بالای ۱۰۰ نفر خواهیم رفت. 

وی با اشاره به اینکه توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خراسان رضوی نسبت به کشور وضعیت مطلوبی را دارد گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی پیش رو هنرستان تخصصی هنرهای اسلامی ایرانی شهید چراغچی در ناحیه ۴ مشهد با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هنرستان تخصصی ریلی وابسته به راه آهن شمال شرق کشور در ناحیه یک مشهد و هنرستان تخصصی هنرهای زیبا در ناحیه ۶ فعالیت خود را آغاز خواهند نمود.

به اشتراک بگذارید :