18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۵:۱۲:۲۹
کد مطلب:  1682153
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
استقرار دبیرخانه راهبری کشوری هدایت تحصیلی در مازندران

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از استقرار دبیرخانه راهبری کشوری کیفیت بخشی به فرآیند هدایت تحصیلی دوره اول متوسطه به مدت یک سال در مازندران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» بااستناد به راهبرد کلان( ۶)بند( ۴۲)نقشه جامع علمی کشور و در راستای عملیاتی نمودن راهکار 3-21سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بند 7-3برنامه درسی ملی گفت:  توجه به فرایند هدایت تحصیلی و اجرای شایسته آن دارای اهمیت بسیار است.

وی افزود: در همین راستا بر اساس تجربه ارزشمند استان در جهت فرهنگ سازی و ارتقای کیفیت فرآیند‌های تحصیلی، مسئولیت دبیرخانه راهبری کشوری کیفیت بخشی به فرآیند هدایت تحصیلی دوره اول متوسطه به مدت یک سال به مازندران واگذار شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: به این منظور کمیته‌ای متشکل از معاون آموزش متوسطه، رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه، رئیس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی و تولید محتوا، سرگروه مدیران مدارس، سر گروه مشاورین، سرگروه درس کار و فناوری، سرگروه درس فرهنگ و هنر و افراد صاحب نظر و مطلع در خصوص هدایت تحصیلی زیر نظر معاونت آموزش متوسطه استان با مسئولیت رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه استان تشکیل خواهد شد که مدیریت و نظارت بر فعالیتهای دبیرخانه مزبور بر عهده کارشناسی برنامه ریزی هدایت تحصیلی و فوق برنامه دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش می باشد.

دهقان تأکید کرد: محورهای مهمی وجود دارد که در برنامه‌ریزی های این دبیرخانه باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله آنها می توان به طراحی، تدوین و تولید بسته های آموزشی مرتبط با هدایت تحصیلی ویژه مدیران، معلمان، دانش آموزان و اولیا و برنامه ریزی جهت توانمندسازی معلمان در زمینه شناسایی استعداد و توانایی و علاقه و ویژگی‌های شخصیتی دانش آموزان و هدایت آنان  اشاره کرد.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات و نشست های تخصصی مورد نیاز با استانها، شناسایی و معرفی اساتید و منابع معتبر در زمینه هدایت تحصیلی، بسط و گسترش و اشاعه تجارب و دستاوردهای موفق مدیران، معلمان، مشاوران و... در امر هدایت تحصیلی، به روزرسانی مستمر بخش‌های مختلف سایت دبیرخانه و مستندسازی دستاوردهای حاصل از اجرای برنامه ها از دیگر محورهای مسئولیت دبیرخانه ذکر شده می باشد.

به اشتراک بگذارید :