10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۱:۵۸:۳۵
کد مطلب:  1681721
استاندار سیستان و بلوچستان
اقدامات و برنامه های آموزش و پرورش در سه سال اخیر ماندگار و برونداد آن در آینده نمایان خواهد شد/ همه مجموعه های ذیربط به کمک دستگاه های تعلیم و تربیت برای آغاز بدون دغدغه سال تحصیلی تلاش کنند

موهبتی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن قدردانی از مجموعه اقدامات و برنامه های استانی این دستگاه در سه سال اخیر ، گفت: با نزدیک شدن به زمان آغاز سال تحصیلی،انتظار می‌رود همه مجموعه و دستگاه‌های ذیربط به کمک آموزش و پرورش آمده و آغازی بدون دغدغه را برای خانواده ها، دانش آموزان و فرهنگیان رقم زنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان،با هدف بررسی و تحلیل برنامه‌ها و اقدامات آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان دیدار و گفتگو نمودند.
 استاندار سیستان و بلوچستان در این دیدار مجموعه اقدامات و برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت در سه سال اخیر را در نوع خود ماندگار عنوان نمود و اظهار داشت: همه تلاش‌های صورت گرفته در شاخصهای مختلف در خور شأن فرزندان این سامان بوده و یقیناً خروجی و برونداد آن در آینده نمایان خواهد شد.


 احمدعلی موهبتی گفت: تخصیص قریب به ۲۲ هزار ردیف استخدامی در آزمون استخدام ماده ۲۸ و دانشگاه فرهنگیان و مواردی از این قبیل، نهضت مدرسه سازی با ساخت روزانه 3 کلاس  درس ، حضور موثر خیرین نیک اندیش و بویژه مجموعه هاسب (همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان)، ارتقاء نمره میانگین معدل نهایی دانش آموزان و اقدامات دیگری که به مرحله عمل رسیده، زمینه ساز رشد و تعالی و تغییر چهره استان و ارتقاء بسیاری از شاخص ها گردیده است.


رئیس شورای آموزش و پرورش استان ادامه داد: از دستاوردهای مهم دیگری که پس از سالیان متمادی اتفاق افتاد و در تاریخ آموزش و پرورش استان بی‌نظیر بود کسب رتبه های تک رقمی و دو رقمی در کنکور سراسری است که نشان از تلاش و عزم و اراده معلمان، خانواده‌ها و دانش‌آموزان در این بخش داشت.
 استاندار افزود: اقدام جهادی و بی نظیر معلمان استان در شرایط بیماری کرونا و آموزش های مجازی و بهره گیری از همه ظرفیت ها و بسترها و به هر شیوه و مدل، در تاریخ ماندگار شد و صحنه های زیبا و دلنشینی را رقم زد و حقیقتا فرهنگیان کاری بی بدیل و ماندگار را در تاریخ نظام آموزشی به ثبت رساندند.
 موهبتی در پایان، معلمان و فرهنگیان این سامان را جهاد گرانی مخلص و صبور عنوان نمود و بر اهمیت و جایگاه توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی بعنوان محور ثقل فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی و تربیتی و تاثیرگذار بر رفتار و روان دانش آموزان تاکید نمود.

در این دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز ضمن قدردانی از حمایت ها و همراهی ها استاندار و معاونین از برنامه‌ها و فعالیت‌های دستگاه تعلیم و تربیت، اظهار داشت: سعی کرده و خواهیم کرد در شاخص ها وعناوین مختلف ، برنامه محور و با تکیه بر تحلیل های علمی و عملی پیش رویم تا مسیر دسترسی به هدف و نتیجه آسان و میسر گردد.


 رخشانی گفت: برای شروع سال تحصیلی جدید با بکارگیری همه توان و ظرفیت ها در جای جای این استان آمادگی لازم وجود دارد و با تدابیر اتخاذ شده و نظارتی فراگیر بدنبال بازگشایی مدارس و آغاز فرایندهای آموزشی و تربیتی هستیم .
وی ابراز امیدواری کرد با سرعت گرفتن طرح واکسیناسیون و مشارکت همه جانبه همکاران فرهنگی و پس از آن دانش آموزان، هر چه زودتر موضوع آموزش های حضوری و تشکیل کلاس‌های درس در فضای مدارس عملی گردد و بتوانیم از آسیب های پیش رو در جریان دور ماندن فرزندان از آموزش چهره به چهره، پیشگیری کنیم.

به اشتراک بگذارید :