10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۱:۳۸:۳۲
کد مطلب:  1681701
با حضور مدیران مدارس شهرستان های استان تهران برگزار شد؛
جلسه توجیهی، آموزشی قوانین و مقررات تخلفات اداری و پیشگیری از آن

جلسه آموزشی و توجیهی قوانین و مقررات اداری و پیشگیری از آن با حضور رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری شهرستان های استان تهران و مدیران مدارس شهرستان‌های استان تهران، در بستر فضای مجازی شاد برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌]ای استان تهران، محرمی رئیس هیأت بدوی استان ضمن بیان تفاوتها و تشابهات جرم و تخلف گفت: رسیدگی قاطع، سریع، قانونمند و عادلانه به تخلفات و توجه به تمام جوانب تخلف، توجه به حفظ جایگاه معلمی و جایگاه انسانی افراد از اهداف تعریف شده برای هیأت بدوی بوده و هدف اصلی هیأت پیشگیری از ارتکاب تخلف می باشد.

وی گفت: مدیر مدرسه، خود موظف است براساس اصل خود ارزیابی ،عملکرد خود و مجموعه تحت امر خود را بر مبنای قوانین و مقررات اداری و سایر قوانین و مقررات موضوعه کشور مورد ارزیابی قرار داده و طبق آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های اداری عمل کند.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر بندهای ماده 8 و 9 قانون رسیدگی به تخلفات اداری وبیان مصادیق مبتلی به آن، به عوامل کاهش فساد اداری اشاره کرد و گفت: تقویت نگرش و باورهای دینی کارکنان، قانون گرایی کارکنان و بهینه‌سازی فرهنگ نقد و نقادی می‌تواند به کاهش فساد اداری و افزایش سلامت اداری کمک کند.

وی به 1900 نفر ازمدیران محترم مدارس که به صورت برخط در جلسه آموزشی حضور داشتند و به 3300 نفر از مدیران محترم که همزمان از محتوای آموزشی تولید شده بهره مند شدند، تاکید کرد: ضمن توجه به قانون اساسی، سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی آموزش و پرورش، کتاب مجموعه قوانین و مقررات تخلفات اداری را مطالعه کرده و با اطلاع رسانی و آگاه نمودن همکاران خود به افزایش سلامت اداری و پیشگیری از بروز تخلف در مجموعه تحت مدیریت خود کمک کنند.

محرمی در دسترس بودن و مراجعه به هنگام به قوانین و مقررات و تعیین دقیق‌ترین راه در حل مسایل و موضوعات مطروحه در مدرسه را از ابتکارات یک مدیر موفق دانست و افزود: برخی از مصادیق و بندهای ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری که در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است بسیار مهم است که برای آشنایی بیشتر مدیران مدارس یاید با آن آشنا شوند.

 

به اشتراک بگذارید :