10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۱:۳۵:۰۸
کد مطلب:  1681679
صبح امروز برگزار شد؛
جلسه هم اندیشی، هماهنگی و هم افزایی مدیران جدیدالانتصاب مدارس ابتدایی شهرستان اسلامشهر

صبح امروز و با حضور مدیر، اعضای شورای معاونین، کارشناس مسئول فناوری، کارشناس مسئول و کارشناسان حوزه معاونت ابتدایی و مدیران جدیدالانتصاب مقطع ابتدایی، جلسه هم اندیشی، هماهنگی و هم افزایی مدیران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهرانو به نقل از اسلامشهر، حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر مدیریت زمان را از مهمترین اولویت‌های مدیریت دانست و افزود: زمان پدیده‌ای لغزنده، فرار، غیرمحسوس و ناپایدار است و در امر تعلیم و تربیت سرمایه ای بی شکل و بی وزن است که باید آن را حس کرد و به دام انداخت.

وی عوامل موفقیت مدیر را اختیار، اعتماد، تنظیم دقت و تقسیم کار، ایجاد روابط صمیمانه و آینده‌ نگری دانست و افزود: یک مدیر باید قدرت نوآوری، خلاقیت و قدرت کنترل بر روی خود و دیگران را داشته باشد.

بنار همچنین تصریح کرد: کلیه کارها و اقداماتی که در محیط مدرسه انجام می پذیرد زیر نظر مدیر مدرسه خواهد بود و مدیر مدرسه از نظر حسن اجرای امور پرورشی ، آموزشی و اداری در مقابل اداره آموزش و پرورش منطقه، مسئولیت تام دارد.

این مقام مسئول با اشاره به 12 شاخصه مدیریت از دیدگاه امام علی (ع)، افزود: باید کار ما مبتنی به هدف باشد و تعیین کرد که نقطه آغازین ما کجاست و هدف چیست و این نقطه آغازین چرا، چطور، به وسیله چه کسانی، و در چه زمانی معطوف به سمت  هدف است.

وی مهمترین و زیربنایی‌ترین مقطع در آموزش و پرورش را مقطع ابتدایی دانست و بر میزان و کیفیت استفاده از رسانه های آموزشی،  نحوه برقراری ارتباط با دانش آموزان، توجه به دانش آموزان با نیاز ویژه، تنوع بخشیدن به روشهای تدریس، مشارکت و ارتباط با والدین جهت بهبود فرایند یاددهی و یادگیری، استفاده بهینه از دفاتر شاخص نیز تاکید کرد.

حمید ملکی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر نیز با اشاره به اینکه تمامی مدیران جدیدالانتصاب از طریق انجام آزمون، مصاحبه و گزینش انتخاب شدند، افزود: اکثریت مدیران در کارنامه خود سابقه معاونت مدارس ابتدایی را دارند و با کلیات طرح و برنامه های مقطع ابتدایی آشنایی قبلی دارند.

وی فندانسیون و شالوده ی آموزش را مقطع ابتدایی دانست و در  رابطه با رئوس برنامه ها ی حوزه ی آموزش ابتدایی، جایگاه و منزلت واقعی آموزگار، فلسفه ی تعلیم و تربیت، اصول چند گانه ی مدیریت، نقش مدیران در پیشبرد اهداف کیفی و کمی آموزش و پرورش، ویژگی های کلاس و مدرسه ی شاداب، با نشاط ، پویا و فعال به ایراد سخن پرداخت و سنجش فرآیند مدار و نظارت توانمند ساز در تحقق اهداف برنامه های دوره ی ابتدایی ، انسداد مبادی بیسوادی و افزایش نرخ پوشش دوره و جذب پایه ی اول، ارتقاء آموزش قرآن در دوره ی ابتدایی، تقویت و ارتقای عملکرد مدارس با بهبود بهتر فرایندهای مدیریت آموزشگاهی، تقویت توان حرفه ای و فنی آموزگاران، تقویت بخشی روش ها و فرصت های تربیتی و سازماندهی زمان آموزش را از برنامه های اولویت دار در دوره ی ابتدایی عنوان کرد.

در ادامه، اعضای شورای معاونین هر کدام در حوزه تخصصی خود توصیه ها و برنامه های پیش روی آموزش و پرورش شهرستان را تشریح و انتظارات خود را از مدیران جدیدالانتصاب عنوان کردند.

به اشتراک بگذارید :