14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۰۹:۴۴:۱۰
کد مطلب:  1681335
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
آغاز توزیع کتاب های درسی دانش آموزان استان از 20 شهریورماه

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش کردستان از آغاز توزیع کتاب های درسی دانش آموزان در استان از 20 شهریور ماه 1400 خبر داد .

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان ، نظام مرادی با اعلام این خبر گفت: دانش آموزان می توانند با مراجعه به مدرسه محل تحصیل خود کتاب ‌های درسی را تحویل بگیرند.

مرادی با بیان اینکه تاکنون حدود 85 درصد کتاب دوره های تحصیلی یعنی تعداد دو میلیون و 265 هزار و 676 جلد کتاب درسی در بین ادارت آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان توزیع شده است؛ گفت: در مجموع تعداد دو میلیون 661 هزار و 249 جلد کتاب در سامانه ثبت سفارش شده است که تاکنون دو میلیون 846 هزار و 515 جلد کتاب در استان وصول شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعات ارسالی از سامانه سیدا و به روز رسانی اطلاعات در سامانه فروش و توزیع کتاب های درسی، صدور حواله به مدارس برای تمامی پایه ها فعال گردیده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع استان گفت: توزیع کتاب ‌های درسی در هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم از روز شنبه 20 شهریورماه در این استان آغاز شد و تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه دانش آموزانی که هنوز موفق به ثبت سفارش کتاب درسی نشده اند تا 30 شهریورماه فرصت دارند کتاب های درسی را از طریق سامانه ملی به نشانی اینترنتی  https://www.irtextbook.ir/  خریداری کنند؛ گفت: آن عده از دانش آموزانی که مدرسه محل تحصیل خود را تغییر داده‌ اند تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند نشانی آن را اصلاح کنند

مرادی اظهارداشت: قیمت کتاب های درسی هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم در استان کردستان نسبت به سال قبل به  طور میانگین ۲۵ درصد افزایش داشته است.

به اشتراک بگذارید :