13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۰۸:۴۸:۱۶
کد مطلب:  1681169
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل:
فرهنگ سازی و ترویج برنامه های بازگشایی با استفاده ظرفیت حداکثری رسانه ها انجام شود

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش، گفت: باید سواد اطلاعاتی را در یک هفته باقیمانده تا بازگشایی مدارس، ارتقا دهیم و برای فرهنگ سازی و ترویج برنامه های بازگشایی، حداکثر بهره گیری بهینه را از فضای رسانه ملی داشته باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت اموزش و پرورش، عصر دیروز، فریبرز حمیدی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با بیان این که محتوای فاخری را از سوی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس در اختیار رسانه‌ها قرار دادیم  اظهار کرد: مدیریت افکار عمومی نیاز به عملیات روانی دارد، لذا بازگشایی مدارس باید  با مدیریت مدرسه محوری باشد.

وی باور پذیری مردم نسبت به کرونا  را ۹۳ درصد اعلام و عنوان کرد: باید ظرفیت‌های خوب مدارس را که پروتکل‌های بهداشتی در آنان رعایت شده به خانواده‌ها اطلاع رسانی و در این زمینه اعتماد سازی کنیم.

حمیدی تصریح کرد: در مدرسه تربیت معنوی و اخلاقی شکل می‌گیرد افکار عمومی از سوی رسانه‌ها گسترش پیدا می‌کند، بنابراین باید نیاز مخاطب را اطلاع رسانی کنیم.

وی ادامه داد: باید در مدارس روستایی و عشایری که تعداد دانش‌آموزان کم است آموزش حضوری باشد و در فضاهای پرجمعیت متناسب با مصوبات ستاد ملی با کرونا حرکت کنیم لذا باید تعامل موفق با رسانه‌ها داشته باشیم‌.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی، با تاکید بر نهضت اطلاع رسانی خوب، اهداف پیوست رسانه ای را تشریح و تاکید کرد: سیاست ما این است هیچ دانش‌آموزی از آموزش ها محروم نماند.

وی افزود: باید سواد اطلاعاتی را در یک هفته باقیمانده تا بازگشایی مدارس، ارتقا دهیم  و برای فرهنگ سازی و  ترویج برنامه های بازگشایی   حداکثر بهره گیری بهینه را از فضای رسانه ملی داشته باشیم.

حمیدی گفت: خوشبختانه یک صدایی خوبی در موضوع بازگشایی مدارس وجود دارد،لذا باید این یک صدایی تقویت شود.

به اشتراک بگذارید :