18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۰۸:۳۴:۱۵
کد مطلب:  1681115
مدیر آموزش و پرورش استثنایی سیستان و بلوچستان خبر داد:
نوبت گیری ۶۱ هزار نوآموز در پایگاه‌های طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی

مریم حجتی گفت: ۶۱ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان تا ۲۰ شهریور ماه در پایگاه ‌های طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سیستان و بلوچستان نوبت گرفته‌اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حجتی از غربالگری  ۴۸ هزار و ۹۲۳ نوآموز در پایگاه های اولیه و انجام ارزیابی تخصصی ۳ هزار و ۲۱۸ نفر در پایگاه‌های تخصصی خبر داد و اظهار کرد: طرح سنجش در استان تا پایان مهر ماه ادامه دارد.
 وی اظهار امیدواری کرد که با آغاز مهرماه و آگاهی اولیا از الزام حضور نوآموزان و طرح غربالگری سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بتوانیم پوشش طرح را به بیش از ۹۵ درصد در سطح استان برسانیم.
حجتی تصریح کرد: از ۱۳ شهریورماه غربالگری نوآموزان پیش دبستانی در مراکز قطب‌ها آغاز گردیده که تاکنون ۶۸۰ نوآموز نوبت گیری و ۲۹۴ نفر ارزیابی شده اند.
وی نحوه اجرای طرح سنجش را برای گروه هدف پنج ساله در جهت شناسایی به موقع و اجرای مداخلات به هنگام در جهت جایدهی مناسب دانش‌آموزان در مدرسه الزامی دانست.
وی خاطر نشان کرد: طرح سنجش نوآموزان پیش دبستان و بدو ورود تا پایان مهرماه در ۵۳ پایگاه اولیه و تخصصی استان ادامه دارد و در صورت نیاز در آبان نیز انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :