24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۱۸:۳۷:۰۷
کد مطلب:  1680687
رتبه نخست رشته قرائت تحقیق توسط فرهنگی جویباری؛
روزی یک آیه قرآن را با مفهوم تلاوت کنید

همکار فرهنگی حاج مصطفی قاسمی، رتبه نخست رشته قرائت تحقیق در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه استان مازندران را کسب کرد و موفق به راهیابی به مرحله کشوری این مسابقات سراسری شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ این معلم جویباری در خصوص سوابق کار معلمی خود گفت: من از سال ۱۳۹۱ به‌عنوان مربی قرآن و فعالیت‌های پرورشی کار خودم را در آموزش و پرورش آغاز کردم و رشته تحصیلی من در مقطع کارشناسی، «حقوق قضایی» بود و در ارشد و دکتری نیز رشته «علوم قرآن و حدیث» خواندم.

 

قاسمی در خصوص فعالیت‌های قرآنی خود نیز توضیح داد: از سال ۱۳۸۲ در پنج رشته قرآنی شروع به فعالیت کردم و رتبه‌های مختلف در دو سطح استانی و کشوری کسب کردم و به‌عنوان سفیر قرآنی از جمهوری اسلامی ایران به افغانستان، میانمار و تایلند رفتم و در سال ۹۸ نیز به حج تمتع مشرف شدم و با عنوان مبلّغ قرآنی جمهوری اسلامی ایران برای زائران اجرای برنامه داشتم.

 

این فرهنگی و دبیر آموزش و پرورش جویبار همچنین ادامه داد: من در موسسه علوم قرآنی بشارت شهرستان جویبار هم به فعالیت اشتغال دارم که و برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف از پیش‌دبستانی و آمادگی و بالاتر کلاس‌های روخوانی و روان‌خوانی قرآنی، اذان و کلاس مداحی و همچنین کلاس‌های تخصصی قرائت داریم و تا امروز هم به لطف خدا توفیق داشتیم در رشته حفظ‌کل، قرائت، تواشیح و مدیحه‌سرایی، دانش‌آموزان بسیاری را آموزش دادیم و به درجه ممتازی برسانیم.

 

قاسمی همچنین توضیح داد: در مسابقات فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی مشهد مقدس در سال ۹۸ رتبه اول را کسب کردم و آخرین رتبه من نیز رتبه نخست استانی در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه بود که در امامزاده ابراهیم شهرستان آمل برگزار شده بود.

 

این معلم قرآن درخصوص ضرورت نزدیکی همکاران و دانش‌آموزان به فرهنگ و معارف قرآنی گفت: قرآن کتاب وحی و کتاب زندگی ماست که در حقیقت کاتالوگی برای به کمال رسیدن انسان است و برابر آیه صریح قرآن، این کتاب چیزی جز شفا و رحمت برای مومنان ندارد.

 

وی همچنین ضمن توصیه همکاران و دانش‌آموزان به قرائن روزانه و مداوم قرآن حتی در حد یک آیه گفت: این کتاب بزرگ آسمانی برای سعادتمندی انسان‌ها و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و زیان‌های روحی و روانی به این کتاب نیاز داریم تا هم در دنیا به آرامش و سعادت حقیقی برسیم و هم در جهان پس از مرگ به فوز و رستگاری برسیم.

به اشتراک بگذارید :