18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۱۶:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1680649
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در گردهمایی مدیران کل استانها:
ضرورت رفع موانع موجود در فرآیند جذب و پذیرش نیروی انسانی در آزمون استخدام ماده ۲۸

رخشانی گفت: برای تحقق صددرصدی فرآیند جذب و پذیرش نیرو در آزمون استخدامی ماده ۲۸ ضرورت دارد موانع موجود رفع گردد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در گردهمایی مشترک شورای معاونین وزارت و مدیران کل استانهای سراسر کشور، اظهار داشت: یکی از اتفاقات بی بدیل و کم نظیری که در سال‌های اخیر و بویژه از سال ۹۸ تا کنون رقم خورده، موضوع افزایش تخصیص ردیفهای استخدامی به استانها بوده است. 
وی افزود: در این بین سیستان و بلوچستان جایگاه ویژه ای داشته و مورد توجه مسئولان امر در حوزه ستادی وزارت متبوع قرار گرفته و فرزندان این سامان از این فرصت ایجاد شده بی نصیب نمانده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: اما آنچه در جریان جذب همه ردیفهای تخصیص یافته حائز اهمیت است رفع موانع موجود می باشد به گونه ای که متاسفانه با بکارگیری روش کنونی درصد قابل توجهی از افراد در مسیر پذیرش حذف می شوند.
رخشانی بیان داشت: آنچه در سال‌های قبل در این موضوع دخیل بوده محدودیت بوم برای بوم و انتخاب فقط یک کد رشته محل برای افراد متقاضی تعریف شده بود که متاسفانه تاثیر مستقیمی در کاهش تعداد قبولی های آزمون بر جا گذاشته است. 
وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود همانند فرآیند جذب نیرو در دانشگاه فرهنگیان، دو موضوع استانی شدن پذیرش و افزایش حق انتخاب کد رشته محل برای داوطلبان، زمینه قبولی حداکثری و جذب افراد بیشتری را فراهم نماید و در شاخص نیروی انسانی نیز جهش خوبی را شاهد باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: در صورت تحقق این دو مولفه و اجرایی شدن آن، قطعاً با بکار گیری همه پتانسیل های انسانی در بین افراد با ویژگی‌های گوناگون، موضوع کیفی سازی و توانمند سازی نیروهای جذب شده نیز تحقق خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید :