24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۱۲:۴۳:۴۷
کد مطلب:  1680325
جلسه هم اندیشی راهبران آموزشی ، تربیتی در جهت کیفیت بخشی بر مدارس چند پایه روستایی برگزارشد

جلسه هم اندیشی راهبران آموزشی ، تربیتی در جهت کیفیت بخشی بر مدارس چند پایه روستایی  و رعایت عدالت آموزشی با حضور روسای اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی ، دوره  اول و دوره دوم ابتدایی و راهبران آموزشی مناطق 14 گانه  در محل سالن شهید تجلی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،عدالت عجملو رئیس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی ابتدایی استان  ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، بر کیفیت بخشی مدارس چند پایه روستایی در قالب نظارت و راهبری مطلوب توسط راهبران آموزشی ورعایت عدالت آموزشی درفرآیند آموزش حضوری و مجازی تاکید کرده و افزود:راهبران آموزشی وظیفه خطیر خود را در دوران کرونایی به نحو مطلوب انجام داده و تسهیل گر فرایند یاددهی ، یادگیری بوده و مشارکت بالایی با معلمان کلاس های چند پایه روستایی در تهیه محتوای آموزشی وتحویل به دانش آموزان داشته اند.

وی عنوان نمود: اولویت کاری راهبران آموزشی برای سال جدید تمرکز بر برگزاری کارگاههای آموزشی در جهت ارتقاء صلاحیت های حرفه ای معلمان جدید و فعال سازی شورای معلمان مدارس  چند پایه در جهت کیفیت بخشی می باشد.

در ادامه جلسه مقصود خدایاری رئیس اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی ، شیوه نامه اجرایی کلاس های پیش دبستانی در مدارس را با محوریت توسعه عدالت آموزشی در مناطق محروم روستایی تشریح نموده و از راهبران آموزشی خواستند که در اطلاع رسانی ، نظارت و تشکیل کلاسهای  پیش دبستانی در مدارس تحت پوشش همکاری لازم را داشته باشند.

همچنین حسینعلی شمس رئیس اداره  آموزش دوره دوم ابتدایی ضمن تشریح و تبیین برنامه های اولویت دار آموزش ابتدایی از جمله طرح تدبیر، طرح خوانا و بوم و ارزشیابی کیفی ،توصیفی ، نرخ جذب  تاکید کرد: راهبران آموزشی در روند جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل تلاش نمایند.

در پایان جلسه نماینده راهبران آموزشی و تربیتی نیز نظرات و پیشنهادات اجرایی خود را ارائه کرده و با اهداء لوح تقدیر از زحمات تمامی راهبران آموزشی استان تقدیر به عمل آمد.  

به اشتراک بگذارید :