16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۰۸:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1679465
مدیر آموزش و پرورش شهرستان هرند:
مهم ترین عنصر در آموزش و پرورش، نیروی انسانی است

محمدعلی نظام زاده : امسال برای رعایت عدالت در توزیع بسته های لوازم التّحریر، بسته های غذایی، پوشاک و کیف و... مقرّر شد جلسه ی مشترکی با اداره کمیته امداد و موسّسه های خیریه و مراکز نیکوکاری سطح شهرستان برگزار و با هماهنگی بسته ها را عادلانه توزیع کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان هرند ، در راستای پروژه مهر سال تحصیلی 1401-1400 ، محمد علی نظام زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان هرند در گفتگوی اختصاصی با کارشناس روابط عمومی در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه مسائل آموزشی و پرورشی گفت: مهم ترین عنصر در آموزش و پرورش، نیروی انسانی است. وضعیّت نیروی انسانی از چند ماه پیش مورد بررسی قرار گرفت. متاسّفانه در همه ی دوره ها و در بیشتر رشته ها با کمبود نیرو مواجهیم و سعی می کنیم مثل سال های گذشته با حق التدریس شاغل و بازنشسته و برون سپاری فعالیّت ها و با همکاری ادارات طرح و برنامه و امور اداری اداره کلّ آموزش و پرورش استان اصفهان نیروی های مورد نیاز را تامین کنیم و این اطمینان را می دهم که هیچ کلاسی از اوّل مهر بدون معلّم نخواهد بود. در خصوص نیروهای پرورشی و مشاوره نیز با کمبود مواجهیم و این امر فعالیّت های پرورشی و مشاوره را متاثّر کرده است.

وی افزود: در زمینه ی دروس مهارتی نیز در دو سه سال اخیر تعدادی نیروی رسمی به جمع همکاران هنرستان ها اضافه شده اند ولی کماکان مشکل کمبود نیروی متخصّص و مهارتی داریم که با کمک مرکز آموزش فنّی و حرفه ای شهر هرند و دانشگاه علمی کاربردی این شهر، کلاس مهارتی را تشکیل داده ایم و جای نگرانی نیست.

نظام زاده در ادامه به موارد زیر اشاره کرد:

- تعداد افتتاحیّه ها و کلنگ زنی ها:

 لازم است گزارشی از پروژه های در دست اجرای منطقه داشته باشم:مدرسه نُه کلاسه ی زنده یاد حاج آقا جعفر ناظمی هرندی که با همّت و هزینه ی ورّاث ایشان ساخته شده است و فضایی ماندگار خواهد بود، در فرصتی مناسب افتتاح خواهد شد. ساختمان مدرسه شش کلاسه برکت شهر هرند کامل شده است و دیوارکشی آن در حال انجام است و ان شاءالله با انجام محوّطه سازی گشایش خواهد یافت.مدرسه خیّرساز شهید صبّاغ شهر هرند در مرحله ی نازک کاری است و امیدواریم در دهه ی مبارک فجر مورد بهره برداری قرار گیرد. مدرسه برکت شهر اژیه در دوطبقه مسقّف شده و افزایش اعتبار یافته و پیمانکار نیز مشخّص شده است و ان شاءالله  ادامه کار خواهد داد. امیدواریم این مدرسه برای سال تحصیلی آینده آماده بهره برداری باشد.

هنرستان خیّرساز دخترانه 20 شهر هرند شامل شش کلاس و شش کارگاه در حال سقف زنی است و ان شاءالله در سال تخصیلی آتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 مدرسه خیّرساز زنده یاد امانی زاده در روستای قلعه ساربان در حال ساخت است.

 مدرسه حاج عباس کنعانی با همّت خیّر محترم مسقّف شده است و برای تکمیل نیازمند اعتبارات دولتی است.

سالن ورزشی بزرگ شهرستان تکمیل شده و ان شاءالله با نصب هواساز، گشایش خواهد یافت.

سالن چند منظوره برکت رقیّه سلام الله علیها با همّت دو تن از خیّرین بزرگوار شهر هرند و اعتبارات بنیاد برکت و اعتبارات اداره کلّ نوسازی مدارس استان آماده افتتاح است.

در مدرسه کمیل قمشان توسعه یک کلاس فیزیکی را داریم که با کمک خیّر محترم در حال انجام است و به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.همچنین قرارداد ساخت یک مدرسه نُه کلاسه در شهر هرند با یکی دیگر از خیّرین ارزشمند منعقد شده و ان شاءالله به زودی عملیّات اجرایی آن آغاز خواد شد.

 تعداد مدارس و تعداد دانش آموز:

شهرستان هرند با احتساب مدارس چهار روستای هاشم آباد، باقرآباد، کبریت و شریف آباد که در تقسیمات جدید به این شهرستان ملحق شده اند هفتاد واحد آموزش در سه دوره تحصیلی خواهد داشت شامل:

۴۵مدرسه ابتدایی

۱۳دبیرستان متوسّطه اوّل

۷دبیرستان متوسّطه دوم

۳هنرستان (یک هنرستان دخترانه و دو هنرستان پسرانه)

۱آموزشگاه استثنایی

۱مرکز رسیدگی به مشکلات ویژه ی یادگیری

همچنین با احتساب دانش آموزان چهار روستای مزبور تعداد ۴۹۱۵نوِآموز و دانش آموز در مدارس شهرستان در دوره های مختلف به شرح زیر مشغول تحصیل هستند:

پیش دبستانی: ۳۸۵نفر

استثنایی: ۵نفر

ابتدایی: ۲۳۶۱نفر

متوسطه اوّل: ۱۰۹۲نفر

متوسّطه دوم، شاخه های نظری و کاردانش و فنی حرفه ای: ۱۰۷۲نفر

و تعداد ۴۲۸نیرو، شامل رسمی، آزمایشی، پیمانی، قراردادی، پرسنل وظیفه و حق التدریس آزاد در سطح مدارس شهرستان و اداره مشغول فعالیّت هستند.

اقدامات انجام شده در زمینه ی تعمیر و تجهیز مدارس:

- پیگیری های لازم برای تامین تجهیزات مورد نیاز مدارس نوساز انجام شده و با مساعدت اداره کلّ نوسازی مدارس استان تجهیزات ضروری دریافت شده است. برخی تجهیزات مورد نیاز بعضی از مدارس نیز تهیّه و تحویل شده و برخی نیز تحویل خواهد شد. با اهتمام اداره تربیت بدنی اداره کل برخی تجهیزات ورزشی نیز تحویل شده که در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.

در برخی مدارس نیز نقاشی و تعمیرات کلّی و جرئی داشته و داریم که با همّت مدیران محترم مدارس پیگیری و انجام شده است.

اقدامات انجام شده در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی:

 خوشبختانه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در دانش آموزان نهادینه شده است. معلّمان هر دو دوز واکسن را تزریق کرده اند.  واکسیناسیون بیشتر مردم شهرستان انجام شده و موادّ بهداشتی و ضدّ عفونی مورد نیاز در مدارس موجود است و به زودی سرانه ی بهداشتی دیگری به حساب مدارس واریز می شود و ان شاءالله با تدابیر لازم آماده بازگشایی مدارس هستیم و همکاران خوبم در مدارس آمادگی لازم را برای کلاس های حضوری، مجازی و ترکیبی دارند. هر چند با توجّه به موارد پیش گفته امیدواریم کلاس های درس به صورت حضوری برگزار شود، ولی در حال حاضر منتظر مصوّبات ستاد کرونا هستیم.

برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی، با شبکه بهداشت و درمان شماره یک شهرستان اصفهان مکاتبه ای داشتیم تا ان شاءالله جلسه ای اموزشی برای نیروهای عزیز خدماتی برگزار کنیم.

مهم ترین اقدام شاخص انجام شده و متمایز از سایر مناطق و نواحی در زمینه ی پروژه مهر:

 نیک می دانم که همکاران عزیزم در آموزش و پرورش نواحی، شهرستان ها و مناطق از بهترین ها و خلّاق ترین ها هستند.ما امسال برای رعایت عدالت در توزیع بسته های لوازم التّحریر، بسته های غذایی، پوشاک و کیف و... مقرّر شد جلسه ی مشترکی با اداره کمیته امداد و موسّسه های خیریه و مراکز نیکوکاری سطح شهرستان برگزار و با هماهنگی بسته ها را عادلانه توزیع کنیم.

به اشتراک بگذارید :