15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ۱۳:۲۶:۱۰
کد مطلب:  1679043
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

واکسیناسیون 75 در صد از فرهنگیان استان، انعقاد تفاهم‌نامه بین اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و توزیع تجهیزات ورزشی مدارس در آستانه سال تحصیلی جدید در قالب کاروان مهر بانشاط از جمله اخبار اداره آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هفته جاری بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* محسن الماسی رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان اصفهان: برای سنجش سلامت نوآموزان در استان فعالیت ۶۷ پایگاه اولیه و تخصصی پیش‌بینی شده بود و بالغ بر ۶۰۰ نیروی آموزش‌دیده همراه اداره آموزش‌وپرورش استثنایی در این برنامه فعالیت دارند تا بتوانند سلامت نوآموزان را مورد سنجش قرار دهند و روند سنجش نوآموزان از پنجم تیرماه در پایگاه‌ها شروع شده است. پیش‌بینی آموزش‌وپرورش استان برای سنجش سلامت ۹۰ هزار نوآموز بوده است و در حال حاضر ۸۰ هزار و ۷۴۲ نوآموز در سامانه برای سنجش سلامت نوبت‌گیری کرده‌اند، تقریباً حدود پنج هزار نفر از نوآموزان اتباع و تعدادی نوآموزان ایرانی استان هنوز برای نوبت‌گیری مراجعه نکرده‌اند.

* اولین کارگاه علمی - تخصصی تربیت مربی طرح آموزش سواد زندگی با رویکرد طراحی مسیر خوب زیستن در زندگی مشترک (ازدواج بهنگام) برگزار شد. هدف این طرح ارتقاء آگاهی و مهارت دختران در زمینه اهمیت ازدواج بهنگام، کاهش نرخ طلاق و آسیب‌های پس از آن است.

* آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان: ۷۵ درصد کل تعداد فرهنگیان استان واکسن دوز اول را دریافت کردند و ۲۵ درصد مابقی معمولاً افرادی بودند که در پایگاه‌های بیرون واکسن گرفته بودند یا مواجهه با بیماران داشتند که باعث شده نتوانند در وضعیت فعلی واکسن خود را تزریق کنند. 

* جلسه ویدئوکنفرانس حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش به‌منظور بررسی مشکلات و تعیین تکلیف پخش کتب درسی برای سال تحصیلی جدید، با حضور سید محمد میرپور معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل، احمدرضا یزدانی مدیر حراست اداره کل، وحید محمودی رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل، محسن الماسی رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان اصفهان، علیرضا عابدی رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل، پیمان شاهپوری رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش اداره کل و حسین نادیان رئیس اداره متوسطه نظری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان برگزار شد. 

* جلسه هماهنگی مراسم زنگ بازگشایی مدارس، جشن شکوفه‌ها و آیین برگزاری نماز جماعت مدارس استان برای سال تحصیلی 1401-1400 با حضور محمدرضا ناظم زاده رئیس ستاد پروژه مهر و معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان، محسن ژیانپور رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل، مدیران مدارس مجری برنامه‌ها و معاونین و کارشناسان پشتیبانی و روابط‌عمومی نواحی برگزار شد. در این جلسه در خصوص چگونگی برگزاری این برنامه‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی گفتگو و تبادل نظر شد. 

* محسن الماسی رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان اصفهان: ۱۱۰ مدرسه در تمام مناطق و نواحی استان اصفهان پذیرای دانش‌آموزان استثنایی است، شبکه شاد برای دانش‌آموزان نابینا مناسب‌سازی شده است، برای دیگر گروه‌ها هم مشکلات زیرساختی و اعتباری این شبکه برطرف شده است. 

* 3 دانش‌آموز نخبه قرآنی استان با درخشش در مسابقات کشوری و دستیابی به رتبه‌های برتر، ضمن دریافت حدنصاب لازم، به هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام راه یافتند که علیرضا خالقی و کریم میرزاعلیان از برخوار موفق به کسب رتبه نخست کشوری در رشته قرائت تحقیق قرآن شدند و همچنین متین حق‌شناس از ناحیه سه در رشته حفظ این دوره از مسابقات رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد. به‌این‌ترتیب این دانش‌آموزان اصفهانی با دریافت حدنصاب لازم، به هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام راه یافتند. این مسابقات بهمن‌ماه سال جاری با حضور دانش‌آموزان نخبه قرآنی جهان اسلام به میزبانی کشور مالزی برگزار خواهد شد.  

* مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و مهدی ژیانپور رئیس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد. این تفاهم‌نامه به‌منظور بهره‌گیری از تجارب، ظرفیت‌ها و امکانات متقابل در حوزه‌های علمی، آموزشی، اشتغال و کارآفرینی پژوهشی، فرهنگی و سلامت امضا شد.

*محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: دغدغه بازگشایی مدارس برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان وجود دارد، دانش‌آموزان در طی ۱۸ ماه گذشته در منزل مورد آموزش قرار گرفته‌اند که به‌نوعی برای آنها خستگی به همراه داشته است و آنها علاقه‌مند هستند در مدرسه حاضر شوند و در کنار آموزش حضوری، مهارت‌های اجتماعی را نیز بیاموزند؛ اما تأمین سلامت دانش‌آموزان، معلمین و خانواده‌ها بر فعالیت‌های آموزشی تقدم ذاتی دارد.

* جلسه ستاد پروژه مهر با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اعضای شورای معاونین و رؤسای ادارات داخلی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در محل سالن نقش‌جهان مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره سه شهر اصفهان برگزار شد. در این جلسه در خصوص برنامه‌های بازگشایی مدارس، تأمین نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز مدارس، سلامت و بهداشت، آموزش مجازی و سواد رسانه‌ای، نظارت و ارزیابی، پیگیری ثبت سفارش کتاب درسی، بررسی امکانات مدارس و روند ثبت‌نام دانش‌آموزان گفتگو و تبادل نظر شد.      

* احمدرضا ضیایی مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه پنج اصفهان: امید است با تلاش همه دست‌اندرکاران و ریشه‌کنی ویروس منحوس کرونا شاهد بازگشایی مدارس به نحو مطلوب باشیم و اعتقادم بر این است که بازگشایی مدارس دمیدن روح تازه به جامعه است. مدیران برای بازگشایی مدارس توجیه کامل شده‌اند و پروژه مهر به‌صورت روزانه و هفتگی رصد می‌گردد که گزارش فعالیت مدارس در سامانه Ltms بارگذاری شده است.    

* معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان: هرچقدر در پایه اول ابتدایی مشکلات دانش‌آموز حل شود در پایه‌های بعدی با مشکلات کمتری روبه‌رو هستیم. در سال تحصیلی گذشته هر زمان شرایط به سمت آبی و زرد میل کرد، سعی کردیم دانش‌آموز را به‌صورت حضوری کمک کنیم و هر زمانی ستاد ملی کرونا این اجازه را به ما نداد تمکین کردیم و تلاش کردیم رفع اشکال را به‌صورت نفربه‌نفر به کمک اولیا انجام دهیم.   

* مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: رویکرد آموزش‌وپرورش بازگشایی تدریجی مدارس، گسترش سنجیده و هوشمندانۀ برنامه‌های آموزشی همسو با مصوبات ستاد ملی کرونا و رویکرد مراجع تخصصی بهداشتی است. 

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به همراه رحمت‌الله ممیز مشاور مدیرکل، علیرضا عابدی مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش‌وپرورش اصفهان و تنی چند از کارشناسان نیروی انسانی با حضور در دانشگاه فرهنگیان از روند مصاحبه پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان بازدید کرد. اعتدادی در این بازدید ضمن گفتگو با همکاران دانشگاه فرهنگیان و پذیرفته‌شدگان، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به توان و تخصص پذیرفته‌شدگان تاکید کرد.

* نسرین باباپور، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و نماینده مدیرکل در قطب شمال استان با حضور در مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان کاشان به بررسی اقدامات صورت‌گرفته جهت بازگشایی مدارس و تبیین برنامه‌های اجرایی و ارزیابی فعالیت‌های سوادآموزی در این شهرستان پرداخت.

* مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان تیران و کرون: به همت خیرین نهضت مدرسه‌سازی را در مدارس شهرستان جهت نوسازی مدارس قدیمی آغاز کردیم، در تابستان ۱۴۰۰ فعالیت‌های گسترده و چشمگیری انجام گرفت و همکاران من در حوزه آموزش جهت نظارت بر فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان اقدام به طراحی سامانه بومی نام‌نویسی دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی و متوسطه کردند. همچنین هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت سازماندهی نیروی انسانی در دوره‌های مختلف تحصیلی با عنایت به کمبود شدید نیروی انسانی در سال تحصیلی آینده انجام شد که کمبود نیرو از جمله مشکلات و چالش‌های موجود سازماندهی نیروی انسانی در مقاطع ابتدایی و متوسطه است.

* شصت و یکمین جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و اعضای شورا تشکیل شد.

* نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: تحول پرشتاب زندگی و فناوری‌های نوین باعث شده که سواد از یک مقوله فردی به یک ضرورت جمعی و همگانی تبدیل شود، کسانی که اندیشه داشتند و اندیشه کردن را آموختند، همیشه پیروز میدان بودند و برای این که در همه فرهنگ‌ها و به‌ویژه فرهنگ اسلام، علم به‌عنوان کار خیر دانسته شده و آن را نیکو می‌شمارند.

* نخستین ویژه برنامه زیارت مجازی "به تو از دور سلام" به همت اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان از شبکه شاد برای دانش آموزان اصفهانی پخش شد. این ویژه برنامه که شامل بخش هایی نظیر قرائت قرآن، سخنرانی کوتاه، و قرائت زیارت امین الله می باشد، با هدف افزایش ارتباط معنوی دانش آموزان و فراگیری معارف رضوی تهیه شده است و از این پس چهارشنبه هر هفته همزمان با روز زیارتی مخصوص امام رضا (علیه السلام) از طریق کانال رسانه قرآن و عترت آموزش و پرورش استان در شبکه شاد به نشانی https://shad.ir/rasanequran پخش خواهد شد.

* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: باتوجه‌به شیوع ویروس کرونا و وضعیت فعلی استان مطابق تصمیم ستاد ملی کرونا و ابلاغ آن به آموزش‌وپرورش استان اصفهان به دلیل اینکه سلامت دانش‌آموزان را بر آموزش مقدم می‌دانیم برای سال تحصیلی جدید از اول مهرماه به‌صورت مجازی در خدمت خانواده‌ها و دانش‌آموزان خواهیم بود. ترجیح می‌دهیم با به‌کاربردن تمهیدات لازم و با حفظ سلامت دانش‌آموزان به آنها خدمت کرده و آموزش دهیم، بر همین اساس و با درنظرگرفتن تصمیم ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس از آبان‌ماه به‌صورت تدریجی، اقتضایی و ترکیبی می‌شود.

* توزیع تجهیزات ورزشی مدارس در آستانه سال تحصیلی جدید در قالب کاروان مهر بانشاط به همت معاونت تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان انجام شد.
 

به اشتراک بگذارید :