14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ۱۱:۵۴:۵۷
کد مطلب:  1678837
برگزاری مرحله دوم دوازدهمین المپیاد ملی نانوفناوری در آذربایجان شرقی

مرحله دوم دوازدهمین المپیاد ملی نانوفناوری، راس ساعت ۱۱ صبح روز پنچشنبه ۱۸ شهریور ، همزمان با سراسر کشور در چهار حوزه استان آذربایجان شرقی ( تبریز - مراغه - اهر و ورزقان) در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، عاشور اکرمی در حاشیه برگزاری این المپیاد  گفت : المپیاد نانو، همه ساله زیر نظر ستاد نانوی معاونت فناوری ریاست جمهوری و به همت باشگاه نانو ، به منظور شناسایی استعداد دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه و هدایت دانش آموزان به حوزه علوم دانش بنیان ، برگزار می شود.

معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی افزود: دانش آموزان پایه های دوره اول و دوم متوسطه، از طریق پژوهش سراهای دانش آموزی،  در این المپیاد ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: این المپیاد در ۳ مرحله برگزار می شود و در هر مرحله ، دانش آموزانی که بتوانند حد نصاب علمی لازم را کسب کنند، به مرحله بعد راه پیدا می کنند.

اکرمی تصریح کرد: امسال ،  مجموعا 964 دانش آموز از استان آذربایجان شرقی در مرحله اول این  المپیاد شرکت کرده بودند که 64 دانش آموز استان توانستند با کسب حد نصاب لازم به مرحله دوم این المپیاد راه پیدا کنند.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: کل شرکت کنندگان این المپیاد که تاریخ ۴ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد،  در سطح کشور ۶۲۶۴ دانش آموز بود که مجموعا از کل کشور ۵۲۴ دانش آموز توانستند به مرحله دوم راه پیدا کنند که سهم استان آذربایجان شرقی ۶۴ نفر بود. در نهایت از بین حاضرین مرحله دوم این المپیاد، از کل کشور مجموعا ۳۰ دانش آموز برتر  به مرحله سوم راه پیدا خواهند کرد و تحت پوشش آموزش های عملی باشگاه نانو قرار خواهند گرفت و برای کسب مدال های طلا، نقره و برنز رقابت خواهند نمود.

وی در پایان خبر داد: مدال آوران این المپیاد امتیاز نخبه گی، از بنیاد ملی نخبگان دریافت می کنند و تحت پوشش حمایت های بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند.

گفتنی است: در سال گذشته و در یازدهمین دوره این المپیاد، دانش آموزان استان توانستند با درخشش خود، دو مدال نقره و یک برنز دریافت کنند و اداره کل آموزش و پرورش استان در مجموع، رتبه دوم کشور را به دست آورد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :