18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ۱۱:۴۸:۳۶
کد مطلب:  1678829
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
استمرار توسعه عدالت آموزشی و ارتقاء شاخص‌های آموزش الکترونیکی در سیستان و بلوچستان

جلسه ویدئو کنفرانس مدیرکل آموزش و پرورش با مدیران و اعضای شورای معاونین ادارات شهرستانها و مناطق استان با حضور موسس شبکه رشد کشور برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در این نشست اظهار داشت: توسعه عدالت آموزشی و ارتقاء شاخص‌های آموزش الکترونیکی در بین دانش آموزان و در جای جای این استان با جدیت در دستور کار قرار دارد و با تمام تلاش و توان استمرار خواهد داشت.
 وی افزود: با تغییر زیست‌بوم پس از کرونا و ایجاد فرصت های جدید آموزشی در فرآیندهای یاددهی یادگیری، ضرورت آموزش های الکترونیکی بیشتر از گذشته خود را نمایان کرده و ناچار از پذیرفتن این مسیر هستیم و لازم است در این مسیر گام های محکم تری برداریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در سال قبل ۳۵۰۰ مدرسه استان به خط اینترنت وصل شدند و در حقیقت با هماهنگی و تعامل به وجود آمده با شرکت مخابرات و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اقدام ارزشمندی صورت گرفت.
 رخشانی بیان داشت: یکی از مشکلات و دغدغه‌های همیشگی دستگاه تعلیم و تربیت استان کمبود نیروی انسانی بوده و خواهد بود که با توسعه آموزشهای الکترونیکی تا حدودی از این چالش کاسته و به سمت تکنولوژی روز و بهره گیری از این ظرفیت پیش خواهیم رفت.
 موسس شبکه رشد کشور نیز در این جلسه از راه اندازی سامانه دانش در سیستان و بلوچستان که بستر تعاملی بین معلم و دانش آموز است خبر داد و گفت: پس از احصا و جمع آوری اطلاعات تکمیلی و بررسی راهکارهای اجرایی به دنبال پیاده کردن این سامانه خواهیم بود.
 ذوقی پور افزود: باید بتوانیم در مسیر اجرایی کردن این پروژه به منظور سرعت در عمل و تکمیل فرآیند های گوناگون آن از ظرفیت‌های برون سازمانی در تامین تجهیزات مورد نیاز بهره‌گیری کنیم.
 وی ادامه داد: لازم است معلمان دانش خود را به روز کرده و با تکنولوژی و ارتباطات عصر حاضر همراه شوند چرا که آنچه امروز شاهد هستیم ورود فراگیر و با سرعت دانش‌آموزان به این عرصه است و از این مهم نباید غفلت شود.
 ذوقی پور بیان داشت: در مراحل بعدی کار به دنبال افزایش و ارتقای سطح پوشش این برنامه در اقصی نقاط استان خواهیم بود و گسترش کمی و کیفی طرح دنبال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :