27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ۱۱:۲۶:۲۷
کد مطلب:  1678793
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در شانزدهمین نشست برخط با روسای ادارات سراسر استان خبر داد:
موافقت با نقل و انتقال نزدیک به 5 هزار معلم فارسی در سامانه نقل و انتقالات

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: امسال با نقل و انتقال قریب به 5 هزار معلم استان موافقت کردیم تا بخشی از مشکلات فرهنگیان فارس بر طرف شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در شانزدهمین نشست برخط با روسای ادارات سراسر استان گفت: شاخص های که در سامانه برای پروژه مهر طراحی شده اند باید  با کیفیت تمام در سراسر استان تکمیل شود تا امسال نیز شاهد بازگشایی با شکوه مدارس باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: وزارت آموزش و پرورش و مجلس شورای اسلامی به دنبال رتبه بندی معلمان است و یقین داریم این رتبه بندی به عنوان خواسته ی اصلی معلمان اجرا خواهد شد.

اسماعیلی گفت: یکی از پیوست های اصلی اجرای  سند تحول بنیادین رتبه بندی معلمان است  البته باید توجه داشتیم کسانی این رتبه بندی و مطالبه به حق را تبدیل به بحران نکنند.

وی با بیان اینکه  در 25 شهریور ماه وضعیت سامانه های آموزشی را برای بررسی شروع سال تحصیلی بررسی خواهیم کرد گفت: همه ادارات باید تا 25 شهریور ماه تمامی دانش آموزان در مدارس را ثبت نام و کلاسها را ساماندهی کنند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس نیز گفت: باتوجه به آغاز سال تحصیلی جدید این انتظار وجود دارد که فضاهای فیزیکی مدارس شامل آبخوری ها، سرویس های بهداشتی، وسایل سرمایشی و گرمایشی و ... به دقت وارسی شود تا مشکلی پیش نیاید.

محسن کلاری افزود: توزیع کتاب در حوزه ابتدایی، متوسطه اول و دوم تقریبا به پایان رسیده  و کتب رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش نیز به زودی ساماندهی خواهد شد.

کلاری با بیان اینکه اگر در سامانه سیدا مشکلاتی بود سریعا به استان جهت انتقال به وزارت خانه اطلاع رسانی شود گفت: منتظر صدور دستورالعمل نیروهای طرح امین و نیروهای قرآنی از سوی وزارت هستیم تا این نیروها به زودی در استان ساماندهی شوند.

رییس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش فارس نیز گفت: در سال جاری با هماهنگی روسای ادارات آموزش و پرورش تمدید انتقال همکاران را انجام دادیم .

محسن مسعودی بای بیان اینکه ضریب اشتغال و کمبود نیروی انسانی از شاخص های اصلی تخصیص نیرو به ادارات آموزش و پرورش سراسر استان است گفت: چرخشی کردن کلاسها در شهرستانها و و تجمیع کلاسها در مناطق کوچک از جمله راهکاری مدیریت نیروی انسانی است.

مسعودی با اشاره به اینکه در صدور ابلاغ همکاران باید سقف ساعت ها رعایت شود گفت: دستورالعمل نقل و انتقالات اضطراری به زودی به شهرستانها و مناطق ارسال خواهیم کرد و درصدد هستیم با برنامه ریزی مناسب  سال تحصیلی پیش رو را با کمترین مشکل در زمینه ساماندهی نیروها آغاز کنیم.

رییس آموزش و پرورش استثنایی فارس نیز گفت: 15 هزار دانش آموز بدو ورود در استان برای سنجش هنوز نوبت گیری نکرده اند که باید در اسرع وقت نسبت به این مساله اقدام نمایند.

محسن بهشتی پور گفت: در سال جاری 45 هزار دانش آموز پیش دبستانی استان نیز باید سنجش شوند که به زودی این سنجش را آغاز خواهیم کرد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه روسای آموزش و پرورش به بیان نقطه نظرات، سوالات و ابهامات خود پیرامون شروع سال تحصیلی جدید و ساماندهی نیروها پرداختند.

به اشتراک بگذارید :