9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ۱۰:۰۲:۴۴
کد مطلب:  1678651
با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان؛
اولین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه کلاترزان برگزار شد

با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان، اولین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه کلاترزان برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، در این نشست رمضان یوسفی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان از تلاش و زحمات اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه کلاترزان تقدیر و تشکر کرد و 17 شهریور(8 سپتامبر)  روز جهانی مبارزه با بی سوادی را تبریک گفت و به بیان مطالبی در خصوص اهمیت سواد و تاثیر آن بر زندگی امروزی در خانواده و جوامع پرداخت.

یوسفی در ادامه سخنان خود از کلیه دست اندرکاران حوزه سوادآموزی منطقه خواست در امر ساماندهی و سازمان دهی نیروی انسانی و آموزش جامعه را در نظر بگیرند و از مسئله خود و منیّت پرهیز نمایند و فقط در این صورت فرایند یاددهی-یادگیری به درستی رخ خواهد داد.

معاون سوادآموزی استان با اشاره به نقش مادران با سواد در شکل گیری و دوام خانواده اظهار داشت: پرورش درست یک فرزند و بقاء خانواده در گروه مادرانی شایسته و باسواد است و به همین دلیل از همکاران خواست با تخصیص نیروی بیشتر به این حوزه و توجه  هرچه بیشتر در امر ریشه کنی بی سوادی در منطقه گام بردارند.

راست خدیو بخشدار منطقه کلاترزان و رئیس شورای پشتیبانی منطقه نیز در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات غفاری رئیس اداره منطقه کلاترزان بابت تمامی خدماتی که در این مدت در منطقه انجام داده اند از ایشان خواست با توجه به اهمیت موضوع ریشه کنی بی سوادی در منطقه با تخصیص نیروهای کارآمد به این حوزه محکم و استوار در این زمینه گام بردارند.

وی همچنین قول مساعد داد که در زمینه ریشه کنی بی سوای در منطقه از هرگونه کمکی دریغ ننمایند.

غفاری رئیس آموزش و پرورش منطقه کلاترزان هم در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت شورای پشتیبانی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش گفت: رسالت آموزش و پرورش فقط آموزش گروه هدف نیست بلکه با سواد کردن گروه سنی 10 تا 49 سال نیز باید در اولویت فعالیت های آموزش و پرورش قرار گیرد و تمام تلاش ما این است شرایط را برای تحقق این هدف فراهم سازیم.

در پایان جلسه خانم مروتی کارشناس آموزش ابتدایی منطقه کلاترزان به عنوان سرپرست جدید سوادآموزی منطقه معرفی شد.

به اشتراک بگذارید :