13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ۰۹:۴۳:۲۳
کد مطلب:  1678639
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان :
۹۴ درصد از مردم هرمزگان سواد دار هستند

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: استان هرمزگان با نرخ باسوادی ۹۴ و چهار دهم درصد، رتبه ۱۲ کشور را در اختیار دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، مرتضی آخش جان اظهار داشت: نرخ باسوادی در استان هرمزگان برابر ۹۴ و چهار دهم درصد می باشد و استان هرمزگان را در رتبه ۱۲ کشور قرار داده است.

وی با بیان اینکه نرخ سواد دار بودن مردم شهرستان‌های جاسک، بشاگرد و میناب از دیگر مناطق هرمزگان کمتر است، افزود: در این ایام شیوع بیماری سخت کرونا، محتوا‌های آموزشی در قالب سی دی به آموزش دهنده‌ها داده شد و آموزش دهنده‌ها نیز محتوای این سی دی‌ها را به سوادآموزانِ دارای اینترنت و موبایل ارسال کردند.

به گفته معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، در مناطقی که سوادآموزان به اینترنت و موبایل دسترسی نداشتند، کلاس‌های آموزشی در مناطق زرد و نارنجی بصورت حضوری و با جمعیت زیر ۱۰ نفر برگزار شد.

آخش جان افزود: سازمان نهضت سوادآموزی برای امسال در هرمزگان، ظرفیت سه هزار و ۷۰۰ سوادآموز در دوره سوادآموزی، ۳ هزار و ۲۲۰ سواد آموز در دوره انتقال و ۳ هزار و ۳۰۰ نفر دیگر در دوره تحکیم در نظر گرفته است.

او گفت: برای از بین بردن بی سوادی ابتدا باید مبادی بی سوادی در دوران ابتدایی را از بین ببریم، ولی متاسفانه برخی‌ها به دلایلی در دوره ابتدایی از تحصیل محروم می‌شوند و این افراد نیز در آینده به چرخه بی سوادی افزوده می‌شوند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: افرادی که سواد خواندن و نوشتن را ندارند به واحد‌های سوادآموزی در اداره‌های آموزش و پرورش شهرستان‌های هرمزگان مراجعه و نام نویسی کنند.

به اشتراک بگذارید :