27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۵:۱۱:۲۴
کد مطلب:  1678081
از دانش آموزان فارسی حایز رتبه برتر کشوری و استانی جشنواره نوجوان خوارزمی تقدیر شد+اعلام اسامی

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: از مزیت های اصلی جشنواره نوجوان خوارزمی این است که بدون در نظر گرفتن سوابق تحصیلی دانش آموزان، همه آنان می توانند در جهت تحقق استعدادهای ویژه خود در آن شرکت کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین تقدیر از دانش آموزان حایز رتبه برتر کشوری و استانی جشنواره خوارزمی گفت: از سال 93 که این جشنواره آغاز شد تا به امروز ما رشد چشمگیری در حوزه مشارکت دانش آموزان داشته ایم به طوری که این مشارکت امسال به 79 درصد رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه هدف از این جشنواره ایجاد موقعیت برای شناسایی و رشد استعداد ها و تقویت فعالیت های علمی، مهارتی و پژوهشی دانش آموزان است گفت: دانش آموزان باید به وسیله این جشنواره ها وارد خط تولید در سطح ملی و جهانی بشوند تا بتوانند با خلاقیت خود گره از مسایل و مشکلات باز کنند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه آینده کشور به زودی به دست شما جوانان خواهد افتاد افزود: محور بازارچه ها در جشنواره خوارزمی با هدف افزایش توانایی تولید و فروش و مهارتهای اقتصادی شرکت کنندگان در این جشنواره راه افتاده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی امسال در 4 مرحله منطقه ای، شهرستانی، استانی و کشوری با محورهای پژوهش، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، دست سازه ها، بازارچه و فعالیت های آزمایشگاهی در بستر فضای مجازی برگزار شد.

رسول قانونی با اشاره به اینکه روح حاکم بر این جشنواره بر اساس ساحت های اصلی سند تحول بنیادین بنا شده است گفت: در مرحله ی مدرسه ای این جشنواره بیش از 168 هزار دانش آموز متوسطه اول استان شرکت کردند.

قانونی افزود: اثر یکهزار و 44 نفر از این دانش آموزان به مرحله استانی راه یافت که از این میان 12 نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

رییس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز گفت: دانش آموزان سها جمشیدیان طهرانی و سیده ترانه حجتی از دبیرستان مهرآیین ناحیه ۲ شیراز به عنوان دانش آموزان برتر کشوری در فعالیت های آزمایشگاهی و صنم سکندرپور و زینب عرفانی از دبیرستات ولایت فقیه ناحیه ۱ شیراز حایز مقام برتر کشوری در بخش بازارچه کسب و کار شدند.

عبدالرضا سرانجام اضافه کرد: دانش آموزان غزل خسروی از دبیرستان فرزانگان‌ ناحیه ۱ شیراز و محمد قاسم پور رستاقی از دبیرستان رازی ناحیه ۴ شیراز نیز حایز مقام برتر کشوری در بخش ادبیات فارسی و فاطمه رحمانی و سارا صحرا گرد از دبیرستان حضرت زینب(س) ناحیه ۴ شیراز به عنوان دانش آموزان برتر کشوری در بخش زبان خارجی معرفی شدند.

سرانجام ادامه داد: امیرمهدی اکرمی و پارسا عزمی از دبیرستان نوشاد ناحیه ۱ شیراز به عنوان دانش آموزان برتر کشوری در بخش پژوهشی و محمدصدرا اسدی و علی فرزانه کارگر از دبیرستان مهدیه داراب به عنوان دانش آموزان برتر کشوری در بخش دست سازه ها معرفی شدند.

گفتنی است در پایان از دانش آموزان برگزیده، ناظرین و داوران استانی جشنواره و معاونین و کارشناس مسئولان آموزشی ادارات و مدیران مدارسی که این دانش آموزان مقام آور در آن تحصیل کرده بودند تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :