27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۵:۰۶:۰۱
کد مطلب:  1678071
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
آغاز واکسیناسیون آموزش دهندگان سواد آموزی فارس

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت :تعداد ۱۶۵ نفر از آموزش دهندگان در ۴ ناحیه شیراز و دو هزار و ۸۷۶ نفر در سایر شهرستان ها و مناطق استان همزمان با هشتم سپتامبر روز جهانی مبارزه با بی سوادی با مراجعه به مراکز تعیین شده واکسیناسیون واکسن سینو فارم یا برکت دریافت خواهند کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی ضمن اشاره به روز هشتم سپتامبر( ۱۷ شهریور) روز جهانی مبارزه با بی سوادی گفت سواد و سوادآموزی یکی از مصادیق بارزخروج از تاریکی ها و تنگناها به سوی روشنایی ها و فراخناهای زندگی بشری است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: در سال ۲۰۲۱ از طرف یونسکو شعار"literacy for human_centered recovery 'narrowing the digital divide «سوادآموزی برای بهبود شرایط با محوریت انسان کاهش فاصله دیجیتالی» برای گرامیداشت این روز انتخاب شده است.

 نوروزی چگینی ضمن تشریح این شعار گفت : شعار مذکور در برگیرنده چندین بعد از ابعاد تعریف سواد از جمله بعد اجتماعی، بعد فناوری و آشنایی با دنیای دیجیتال و... می باشد.

 وی ضمن گرامیداشت روز جهانی مبارزه با بی سوادی گفت: برنامه های مختلفی به مناسبت بزرگداشت این روز انجام می شود که از جمله آنها می توان به به غبارروبی قبور شهدای سواد آموزی ،افتتاح مرکز یادگیری محلی، چاپ نشریه، بازدید از کلاسهای کمیساریا ،کوهنوردی،اجرای مسابقه انشا نویسی در مراکز یادگیری محلی اشاره کرد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت واکسیناسیون آموزش دهندگان سوادآموزی گفت: همزمان با فرارسیدن روز جهانی مبارزه با بی سوادی یعنی هشتم سپتامبر یا هفده شهریور واکسیناسیون آموزش دهندگان سواد آموزی در سطح استان انجام می گردد.

 وی گفت: تعداد ۱۶۵ نفر در نواحی چهارگانه شیراز و دو هزار و ۸۷۶ نفر از آموزش دهندگان در سایر شهرستان ها و مناطق استان با مراجعه به مراکز تعیین شده جهت واکسیناسیون واکسن سینو فارم یا برکت دریافت خواهند کرد.

به اشتراک بگذارید :