10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۳:۲۷:۳۳
کد مطلب:  1677857
مدارس از ابان ماه حضوری خواهد بود

حسن مظفری؛ مدیر کل آموزش و پرورش، با حضور در برنامه رادیویی صدای همدلی در خصوص بازگشایی مدارس به گفتگو پرداخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان زنجان، حسن مظفری؛ مدیر کل اداره آموزش و پرورش با حضور در برنامه صدای همدلی رادیو زنجان اظهار داشت: فعالیت مدارس و فرآیند آموزشی از مهرماه آغاز خواهد شد که بازگشایی در مهرماه به صورت غیر حضوری و فرایند تعلیم و تربیت از طریق فضای مجازی صورت خواهد گرفت اما از آبان ماه طبق پیش بینی به صورت حضوری خواهد بود.

مظفری در ادامه گفت: همچنین با هماهنگی ستاد کرونا، مدارس دور افتاده با تعداد دانش آموزان کمتر از 20 نفر به صورت حضوری برگزار می شود، چون در بسیاری از این مناطق  امکان دسترسی دانش آموزان به فضای مجازی میسر نیست،  و به دلیل دوری راه  دسترسی به درس نامه ها به سختی اتفاق می افتد.

وی همچنین اظهار داشت: با هماهنگی علوم پزشکی در پایگاه های متمرکز 82% همکاران واکسینه شده اند، همچنین به تعدادی از همکاران در مراکز دیگر از انواع واکسن ها تزریق صورت گرفته   که در مجموع حدود 90% درصد همکاران شاغل در استان از واکسن استفاده کرده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: سازماندهی همکاران برای شرایط بازگشایی حضوری انجام شده است. مطلوب آموزش و پرورش این است که تمامی مدارس حضوری باشد، اما می بایست امنیت بهداشتی مدارس تامین شود بیشترین تعداد کلاس ها حداکثر با حضور 15 نفر برگزار و فاصله گذاری اجتماعی در کلاس ها حتما رعایت خواهد شد.

وی در خصوص سوالی در مورد نرم افزار شاد پاسخ داد؛ شاد با رفع ایرادات و معایب گذشته و با هماهنگی های لازم آماده بهره برداری است.

 

 

به اشتراک بگذارید :