17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۳:۲۹:۵۱
کد مطلب:  1677851
تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام همچنان در اولویت قرار دارد

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان بازدید از پروژه‌های در حال ساخت شهرستان‌های ماه‌نشان و ایجرود در استان زنجان، گفت: طبیعتا تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام همچنان در اولویت برنامه‌های سازمان نوسازی مدارس است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش امروز چهارشنبه 10 شهریور 1400 در سفر یک روزه به استان زنجان از پروژه های در حال ساخت شهرستان‌های ماه‌نشان و ایجرود بازدید و روند پیشرفت کار را بررسی کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جلسه پایانی و جمع‌بندی که در فرمانداری ماه‌نشان برگزار شد، با تاکید بر اینکه این بازدیدها منجر به شناسایی بهتر مشکلات و اتخاذ تصمیمات سنجیده‌تر می‌شود، گفت: طبیعتا تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام همچنان در اولویت برنامه‌های سازمان نوسازی مدارس قرار دارد.

وی افزود: با تامین اعتبارات روند اجرای پروژه های نیمه‌تمام که غالبا پروژه‌های بزرگی نیز هستند سرعت بیشتری می‌گیرد و به زودی تکمیل می شوند، که یک نمونه فاخر آن هنرستان کار دانش زرین آباد است.

رخشانی مهر با بیان اینکه سیاست تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و کار دانش در آموزش و پروش بر اساس اسناد بالادستی دنبال می شود، اظهار کرد: احداث و توسعه هنرستان‌ها در اقصی نقاط کشور در راستای اهداف و برنامه‌های نظام تعلیم و تربیت است. اعتبار تجهیزات هنرستان‌ها نیز تامین شده که در خزانه مراحل نهایی برای پرداخت را طی می‌کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه موضوع احداث و بهسازی سرویس های بهداشتی مدارس طی دو سال اخیر با جدیت بیشتری دنبال می شود، بیان کرد: علی‌رغم مشکلات اجرایی این پروژه‌ها، حل مساله سرویس‌های بهداشتی مورد تاکید است که البته مسائل فنی تعیین می کند چه نوع سازه‌ای بر اساس استانداردها، به صورت کانکسی یا با استفاده از مصالح مرسوم ایجاد شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته 2 هزار و 350 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های خیری تخصیص یافت، افزود: امسال نیز همین رقم برای تکمیل پروژه های مشارکتی اختصاص یافته و اجرای پروژه‌های جدید نیازمند تصویب در شورای برنامه‌ریزی شهرستان با تامین اعتبار از محل منابع استانی است.

به اشتراک بگذارید :